- No. 44 VRIJDAG 1 APRIL 1932 1219 We zagen mensehen, die het hoofd lieten hangen Vroolijk crisisbeeld". Geïnspireerd misschien door het geoal oan een big ooor Dier zoenen", biedt de marktkoopman, die z'n maren niet knnjt raakt, deze aan Door 1 zoen Toch mogen we ons in Zeeland nog gelukkig prijzen, en meer of minder geldt dit voor heel ons land. De berichten die we den laatsten tijd uit andere landen, vooral uit Duitschland kregen, spreken van diepe ellende en hongersnood, en vergeleken daarbij hebben de meesten van ons nog een rijk bestaan. Maar ook in onze groote steden is de toestand zorgvol. We zagen daar straten waar de meeste huizen leegstonden. En dat is dan nog maar het geen men ziet. Armoede wordt meestal in stilte geleden, en armoede is er in meerdere plaatsen. En is daarvan in Zeeland reeds sprake Ik heb het nog niet kunnen ontdekken. Zeker, er zijn er velen, ook in onze provincie, en speciaal op het platteland, die den komenden tijd met zorg tegemoet zien. Vooral voor de landbouwers ziet het er niet rooskleurig uit. Ook zijn er in onze provincie be drijven en ondernemingen, die stilliggen of waar met minder personeel wordt gewerkt. Maar dit kan nog de vergelijking niet doorstaan met wat men buiten de nrovincie, vooral in de industrie-streken, ziet. Een enkel hoopgevend feit is het, dat de levens-standaard de laatste maanden zeer sterk is gedaald. Dit gaat niet overal in een gelijk tempo, en vergelijken we de Zeeuwsche prijzen met die buiten Zeeland, dan zijn we hier nog niet in het voordeel. Maar, zoowel als de nadeelige gevolgen van de crisis zich in ons gewest nog niet zoo sterk doen gevoelen als el ders, evenzeer zal ook hier de prijsver laging later intreden. Men moge klagen zooveel men wil, we zijn hier toch nog niet zoo ver, dat we, zooals in een kleine Zuid-Hollandsche stad gebeurde, een big verkoopen voor de somma van.... vier zoenen! Elk mensch zal op dezen economischen toestand anders reageeren. en 'n ander, die er met z'n sigaren, die niet toerden gekocht, den moed in hield. Ik vermoed, dat onze fotograaf niet lang zal hoeven te zoeken om menschen te vinden, die met hun hoofd naar den grond loopen. Maar evenzeer geloof ik, dat hij men schen zal weten te treffen, die ondanks crisis en malaise zich vertoonen met een zonnig lachje, dat den zwartsten pessi mist zal weten op te beuren. Malaise in onze provincie, ze is er on getwijfeld, en de foto's spreken er van. Maar naast de schaduw is het licht, en zoo spreken de foto's ook van den voor spoed waarin ons gewest zich toch ook nog verheugen kan. De ijsco-man, die met de vroege Paasch ook vroeg is verschenen, vreest blijkbaar de crisis niet. N

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1932 | | pagina 3