IHKlÜtt mBÈÊ 1276 VRIJDAG S APRIL 1932 No. 45 Zoo slijten ze kalm hun levensdagen in Poolland. Het eiland Dassen IAfrikaansehe Westkust) is één pinguïn-tloradn. Een vogel waaraan in onze streken weinig aandacht wordt geschonken, is de pinguïn. Mogelijk kan men dit verklaren door z'n totaal ontbreken in de Europeesche landen. De meeste menschen nemen aan als zou de pm- guin slechts enkel binnen de witte cirkels van de uiteinden der aarde kunnen leven. Algemeen erkend Pooldier, zal het u denkelijk wel verbazen, dat het pinguïnendom twee voorname kolonies en wel in warme streken-beziteen op de eilandjes van Nieuw-Zeeland (Australië) en een aan de Zuid-Afrikaansche Westkust („Dasseneiland" genaamd). In de verschijning van dezen raren vogel aldus mogen we hem gerust noemen ligt iets onweerstaanbaar- komisch iets geheel en gansch origineels. Dikke leder achtige taai-taai-pooten gewoonlijk 'n weinig in boog Pooltafereelde pinguïncommissie „Hoe zullen me die lui ontvangen De pinguïns breken door. staand torsen met moeite (zulks neemt men het best waar aan hun kwakkeigang) een gothisch-neigen- den paascheibuikdeftig tilt op zijn beurt dit zilverwit-bepluimde lichaamsdeel, via een kort ge drongen kwabhals, het donkere, van geleerdheid plat welvende hoofd. De stevige pluimstaart, die hem nagenoeg dezelfde gemakken schenkt als deze eens kangeroes. staat lang niet onaardig, terwijl daar entegen z'n vliezige vinarmen, met hun nabootsen van ontmoedigde orkestmeestersbewegingen, schriel en petieterig tegen het welgedane lijf afsteken. Resten ons nog alleen de oogen. Lezers, past op! Als ge 't geluk mocht beleven deze ooit met de uwe te mogen kruisen, ziet dan toe. hoe ze in zijn kop draaien, want, weet het wel, de pinguïn is een schalksche knaap, schalkscher nog dan de papegaai, en hij is in staat, u op zijn vogelenmanier te bedotten. Oordeelt nu zelf, aan de hand dezer opnamen, of pin guïns geen „lollige" beesten zijn. Iieuroum, melke parfum gebruikt u? Concert in majeur

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1932 | | pagina 28