No. 46 VRIJDAG 15 APRIL 1932 1311 Een zware regenval had alle hoop op onze ge wone Zondagsche ontspanning reeds doen ver vliegen, toen wij vernamen, dat de wedstrijd Hulst-Velocitas wasafgelast wegens terreinsomstan digheden. Te Vlissingen en Goes waren blijkens de publicaties de velden voor den Z.V.B. afgekeurd en wij dachten niet anders, of Middelburg zou hebben besloten Longa, den Tilburgschen feklasser, die voor een vriendschappelijken wedstrijd zou overkomen, af te bellen. Het bleek echter, dat onze gissingen niet juist waren en de Middelburgbestuurders, wat terreins omstandigheden betreft, voor geen klein geruchtje vervaard. De Tilburgers arriveerden inderdaad met den twaalf uurs trein, en des middags hebben de oude vrienden uit de tweede klas van eenige jaren terug elkaar weer eens bekampt. In onze herinnering kwamen weer terug die prachtige wedstrijden tusschen deze beide clubs, toen Longa nog tweede klasse speelde. Behalve de wedstrij den in die dagen tusschen Zeelandia, Vlissingen en Middelburg, waren de kampen tusschen Longa en Middelburg steeds zeer in trek bij het publiek en o.i. niet ten onrechte. Nu is de Tilburger club le klasser, terwijl Middelburg een poging mag wagen ook in dat milieu te komen. Het spel van hedenmiddag, dat ongetwijfeld te lijden had onder de bijzonder slechte terreinsgesteldheid, kon ons niet tot de overtuiging brengen, dat Middelburg reeds in de Zuidelijke eerste klasse zou kunnen worden op genomen. Een vergelijking van het spel dezer ploegen doet het Middelburgsche ver ten achter staan. De 94 uitslag in het voordeel van Longa kan echter voor degenen, die den wedstrijd niet hebben gezien, geen maatstaf zijn om het spel der Middelburgers te beoordeelen. Het groote cijfer 9 geeft zoo eenigszins den indruk, dat het, wat men pleegt te noemen, een inmaakpartijtje zou zijn geweest. Dit is toch niet het geval geweest van standing naar de 3e klasse afzakken Dergelijke uitspraken kunnen, al zijn zij niet veelzeggend, ons moed geven voor de komende wed strijden. Zij kunnen ook een verkeerde uitwerking hebben in dien zin, dat de spelers gaan denken hun tegenstanders gemakkelijk aan te kunnen. Dit mag in geen geval en wij wekken de Vlis- singers op, hur beste beentje voor te zetten, opdat wij hen volgend jaar weer zullen kunnen begroeten in de tweede klasse. Wij gelooven, dat het kan, maar dan moet er terdege aangepakt worden. Misschien zullen onze Zeeuwsch-Viaamsche lezers zeggen, schakelt u dan onzen kampioen geheel Nog een spelkiekje uit den wedstrijd VU dit moment ontstond één der 5 doeli thuielub. Het Hollandsclie koppel o. KempenPijnenburg, dat tijdens de afgeloopen week op den Parijschen „Zesdaagsclie" zooveel lauweren oogstte. Vlissingen klopt het Haagsche Vios met 5-1 ooor den K.N.V.B.-beker. Spelmoment ooor het doel der Hagenaars, waar één der Hissingsche aanvallers op het beslissende moment komt te vallen. en in de eerste helft heeft Middelburg in den aan vang heel goed spel te zien gegeven. Als men in oogenschouw neemt, dat het elftal verzwakt was door het niet uitkomen van den keeper en den linkshalf, met de overweging, dat de degradeerende le klasser en de promotie-candidaten van de tweede klasse minder sterk zijn dan Longa, mag men toch verwachten dat, al is misschien het uit spreken van de gedachte, dat het eerste klasse schap kan worden behaald, gelijk aan het bouwen van iuchtkasteelen, in de promotie-compititie een draaglijk figuur zal worden geslagen. Ook Vlissingen deed zich weer eens van de beste zijde kennen en versloeg V. I.O.S., een westelijken tweede klasser met 51 in een bekerwedstrijd. Dit is werkelijk een heel goede prestatie der Vlis- singers en doet de hoop op een behalen van het tweede klasseschap nog versterken. De wedstrijd tegen Hulst was minder moedgevend en wij gelooven vast, wanneer Hulst niet met pech te kampen had gehad, dat de Vlissingers hun zege heel wat zwaar der zouden hebben moeten bevechten, al zou deze dan ook wel behaald zijn. Over de Cadetten lazen wij deze week in „de Sport", het Officieel Orgaan van de K.N.A.U., dat deze vroeger zoo roemvolle ploeg een wedstrijd gespeeld had tegen de Adel borsten. De schrijver van het berichtje zegt „Wij kennen de prestaties van Vlissingen en Hulst niet, maar wij zijn niet gerust op de degradatie wedstrijden der Cadetten. Zou een der oude clubs j Vlissingen valt aan. Spelmoment uit den met 5-1 door Vlissingen gewonnen wedstrijd tegen Hos. Nieuws van den Parjjschen Zesdaagsehen Wielerwedstrijd. Links Guimbretiëre (Franschman) en rechts Linari (Italiaan), twee der meest vooraanstaande zesdagenrenners. uit? Neen,volstrekt niet, doch wij gelooven niet, dat Hulst rijp is voor het tweede klasseschap. Wel' gelooven wij, dat noch Vlissingen, noch Velocitas in Hulst een gemakkelijke overwinning zullen be halen. De mannen van Hulst zijn in hun „zand- kist", zooals zij hun veld plegen te noemen, riet voor de poes. Speciaal Vlissingen wacht daar naar onze meening een warme ontvangst en wij moeten eerst het eindsignaal van den scheidsrechter heb ben gehoord, voordat wij hier een uitspraak over den uitslag zouden durven doen. Moge het een faire strijd worden, waarin de sterkste wint!

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1932 | | pagina 31