ltijd maar 1284 VRIJDAG 15 APRIL 1932 No. 46 Bloeiende narcissenoelden te Haamstede, de streek, maar de laatste jaren oeel veranderde. wat zich nu gaat voltrekken. Ongetwijfeld is het zoo, dat Renesse van de Schouwsche duindorpen op het oogenblik de meeste kans maakt naar voren te treden. Want met de andere dorpen is het zoo gesteld, dat een ontwikkeling tot badplaats eerst zal kunnen inzetten, wanneer het bezwaar, dat deze plaatsen te ver van zee liggen, overwonnen is. Dit nu kan alleen gebeuren door een groote maatschappij, die deze ontwikkeling ter hand zou willen nemen. En hierop bestaat in deze tijdsom standigheden niet veel kans. Deze zelfde tijds omstandigheden mogen er echter niet toe leiden, dat men zich uit het veld laat slaan en bij de pakken gaat neerzitten. Integendeel, het is nog altijd wenschelijk, dat men, zij het op beperkte schaal, propaganda maakt voor de Schouwsche duin streek. Want men moet niet uit het oog verliezen, dat, al mogen er veel menschen zijn, die dit jaar niet reizen, er weer een heel andere categorie is, die vroe ger naar't buitenland trok, maar nu volstaat met de zomervacantie door te brengen in eigen land, een zaak, waarvoor bovendien van alle zijden stevig propaganda wordt ge maakt. De badstreken nu, die over gezond verstand beschikken en zich niet te buiten gaan aan de zooge naamde vreemdelin genindustrie, maar zich aanpassen bij Ook de hyacinten beginnen volop de nelden Ie kleuren. De tijd is gekomen, om weer naar de boot te tijgen om te ondervinden, of het nieuwe jaargetijde op onze eilan den ook wat nieuws heeft weten te brengen. En van onze Noordelijke reis zijn we niet teleurgesteld teruggekomen Speciaal in Renesse werden we getroffen door een onge wone bedrijvigheid en een totaal veranderde geestesgesteld heid, welke getuigt van een initiatief, dat men in dezen slechten tijd op vele plaatsen tevergeefs zal zoeken. Want, o lezer, het kleine Renesse heeft zich opgemaakt om een bad plaats te worden, en als het seizoen een weinig met dit dorpje wil zijn, zullen reeds dit jaar veler wenschen in ver vulling gaan. Zeker, we zijn er een weinig trotsch op, en we verstouten ons ook te veronderstellen, dat onze vele artikelen in deze richting een weinig heb ben bijgedragen tot datgene, Een mooie ruiker van de velden op Schoumen.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1932 | | pagina 4