Ook Renesse herleeft. In '^gjjfiÉB de mooie duinstreek nabij deze plaats verrijzen oele aardige monink- - jes voor het toenemend pensionleoen in den zomer No. 46 VRIJDAG 15 APRIL 1932 1285 de tijdsomstandigheden en zich tevreden stellen met normale in plaats van over dreven winsten, maken een goede kans. Dit laatste moge door de belanghebbenden worden ingezien. Renesse heeft een gids uitgegeven, die een goed figuur maakt en in groote oplaag zal wor den verspreid. Dank zij de medewerking van de ver- eeniging „Renesse Vooruit", die wij ditmaal met heel veel genoegen lof toezwaaien, kon deze uitgave, die zeker veel zal bijdragen tot den bloei van het dorp, tot stand worden gebracht. Reclame is alles, en wil men een ge deelte van den vreemdelin genstroom naar zich toe trekken, dan moet men iets wagen. Vooral in dezen malaisetijd is dat nobdig, omdat badplaats-ontwikke ling niet alleen van belang is voor neringdoenden en pen sions, maar indirect voor het geheele dorp. Op deze wijze kan een nieuw bestaansmiddel nieuwe baten brengen. Het ware dan ook wenschelijk, dat de gemeente en haar bestuur zich achter de ver. „Renesse Vooruit" schaarden, om daadwerkelijk deel te nemen aan het vele, dat nog zal moeten worden verricht. In dit verband wijzen wij nog eens op de wenschelijkheid van reddingsmateriaal op het strand, noodzakelijke voorwaarde voor vreemdelingenbezoek en vragen wij ons af of het geen aanbeveling zou verdienen, het baden te localiseeren in enkele vakken, waar dit het minst gevaarlijk is, en voor het overige gedeelte van het strand een zwemverbod uit te vaardigen. Op deze wijze zou het aanbrengen van reddingsmateriaal ook niet te veel kosten met zich brengen. De foto's laten een en ander zien, van wat er nu te Renesse gebeurt, speciaal hoe er wordt ge bouwd. Ook Haamstede, Burgh en Westerschou- wen maken zich op, de vreemdelingen met open armen te ontvangen. We vragen ons af, of voor het volgende jaar de mogelijkheid tot het gezamenlijk uitgeven van een gids niet zou bestaan. Dat ondertusschen te Renesse de waterleidingplannen weer zijn opgedoken, behoeft niet te verwonderen. Wij handhaven voor op het binnenhalen van een gouden oogst. Burge meester Schoof, een der meest geziene figuren in Westelijk Schouwen en op verschillend gebied een werk zaam pionier, heeft om ge zondheidsredenen zijn ont slag als burgervader van Noordwelle en Seröoskerke moeten aanvragen.Zijn heen gaan zal door velen terecht worden betreurd. De andere dorpen brach ten ons niets nieuws. Ze lagen als altijd glimlachend in den zonneschijn van een stralen- den Paaschmorgen, vredig en Voor oerooer naar de s'ad, speciaal naar Rotterdam, mor den de mooiste bloemen ge plukt en tot bouquetten geoormd. nog het oude standpunt, en achten voor de ont wikkeling van Renesse als badplaats waterleiding van veel belang, hoewel we thans wel de vraag willen stellen, of de voorstanders nu den meest gunstigen tijd ervoor hebben uitgekozen. De landbouwdorpen in dezen hoek bieden nog hetzelfde aspect. Neen, daar is niet veel veranderd, en ondanks crisis en malaise bereidt men zich weer werkzaam. Daarboven een vliegtuig van de K.L.M., die haar diensten op deze lijn heeft uitgebreid,watde streek zeker in meerdere opzichten ten goede zal komen. Zoo ligt daar Westelijk Schouwen met zijn veletegen- stellingen en, oppervlakkig ge zien, tegengestelde belangen, die echter door de moderne tech niek worden overbrugd. Want, opgenomen te zijn in het lucht verkeer, beteekent altijd en voor alles vooruitgang. Aan een dezer aardige landhuisjes mordt de laatste hand gelegd. De andere dor/ten brachten ons niets nieums Zoo ligt daar Westelijk Schouwen met zijn oele tegenstellingen.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1932 | | pagina 5