x\V- f' De cache-peigne van onze moderne hoeden Over kragen kraagjes en 1332 VRIJDAG 22 APRIL 1932 No. 47 Er is één ding, dat al onze moderne hoedjes, van hoe groote verscheiden heid ze overigens ook zijn, met elkaar gemeen hebben. Ze zijn alle ineer of minder schuin van vorm, wat nog geaccentueerd wordt door de manier waarop ze gedragen worden, en bij de allermeeste hoedjes speelt de cache-peigne 'n zeer groote rol, vormt ze meestal zoowat de eenige garneering. Om te beginnen weet ge, dat we een hoed van verleden jaar gemakke lijk in zoo'n hyper-modern hoedje kunnen omtooveren We maken eenvou dig aan de linkerzijde den rand los van den bol en naaien die, in 'n boog omhoog gaande, weer vast op den bol, waarvan dan 'n gedeelte onder den rand uitkomt. En als we dit gedeelte dan bedekken met de een of andere garneering, dan is ons hoedje klaar. Er worden in onze modewinkels kleine bloemen-guirlandes verkocht, die men slechts heeft op te naaien. Men kan er ook 'n zijden lint voor in lussen leggen, ofwel er 'n soort ruche van maken, zooals op het elegante hoedje van onze afbeelding, een model van fijn stroo, ontworpen door jeannc Chamfrault. Er zijn nog veel meer mogelijkheden. Men kan, van dunne zijde, blad- vormige figuren naaien en die over elkaar heen leggen men kan 'n strik maken van lint in twee kleuren, men kan ook eenvoudig de een of andere speld als garneering nemen. In elk geval verschaft de nieuwe mode ons de gelegenheid om, met 'n kleine manipulatie, van oud nieuw te maken. PAULA DEROSE. Modern hoedje van fijn stroo met cache- peigne van zijden lint, in ingerimpel- de stukjes over elkaar heen gelegd. Van alle onderdeelen die onze ja ponnetjes sieren is het kraagje, het vest, de halsgarneering, of hoe men de vroolijke noot in de buurt van 't gezicht noemen wil, verreweg het belangrijkste. Een goed gekozen, flatteus kraagje kan de oudste japon een frisch en fleu rig aanzien geven, terwijl een kraag die niet bij 'n ja pon of bij 't type der draagster past, het aardigste ge heel totaal kan be derven. Niet alleen de vorm, doch ook de kleur speelt bij het kiezen van een kraagje een groote rol. Voor de één is iets wits tegen het gezicht bijzonder flatteus, vaak bijna noodzakelijk. Een ander krijgt door een wit kraagje wollen japonnetje niet alleen alleraardigst maar ze zijn heel makkelijk zelf te maken, Helaas staan deze wollen halsgarneeringen lang niet iedereen even goed. Vooral vrouwen en meisjes die er niet zoo bijster florissant uitzien, doen beter wanneer zij aan den hals iets zijdeachtigs nemen, daar deze typen door een grof wollen kraagje gauw iets „armoedigs" over zich krijgen. De kraagsoorten zijn dit jaar zeld zaam gevarieerd. Er is voor elk wat wils. Niemand zal dan ook „Vrouwe Mode" de schuld van een onflat teus kraagje kunnen geven. Wij doen hierbij een tiental ideeën aan de hand en hopen daarmede lezeressen,die een aardige kraag-oplos sing zoeken, van dienst te zijn. MARGUÉRITE. a^.ou erjte: daarentegen een gore ge laatskleur en zal beter doen een room- of ivoor kleurtje te kiezen of wel een of andere warme tint, die met de tint der japon harmonieert. Op het oogenblik ziji vooral gehaakte en ge breide kraagjes zeer in trek. Deze staan op een

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1932 | | pagina 20