to 1334 VRIJDAG 22 APRIL 1932 No. 47 hetzelfde zien gebeuren, dat nu volgde het was het geluid geweest van een schot uit een wapen, waarop een Maxim-geluiddemper was aangebracht. En hetgeen volgde een gesmoorde kreet van den man op wien het wapen gericht was, een lichaam, dat voorover wankelde en met een doffen smak op den grond ineenzeeg. En Gabriel Barnett, die dit voor zijn wezenloos-starende oogen zag ge beuren, verroerde zich niethet eenige geluid, dat over zijn lippen kwam, was een schrille, kakelende lach. Daarop zonk zijn lichaam slap in den stoel achterover en zijn hoofd viel naar voren op zijn borst, zoodat het hem ont ging, hoe Ah Ling de slotscène van de tragedie speelde de lichten uitdraaien, zoodat de kamer in duisternis gedompeld was, vervolgens 't raam openrukken en met heesche stem schreeuwen „Help Help Moord eri eindelijk on hoorbaar uit de kamer glippen en verder de gang door naar de voordeur. Toen Gabriël Barnett de oogen weer opende, zag hij een gestalte in uni form over zich heen gebogen en proefde hij den scherpen smaak van brandewijn in zijn mond. Er waren nog meer menschen in de kamer dan de man, die zich met hèm bezighield Sir Anthony Hayden was een daarvan hij zat op den grond en liet het een of ander op zijn knieën steunen. Een ander leunde over de tafel en scheen verdiept in de lectuur van een blad papier, dat vóór hem lag. Een vierde, ook in uniform, stond aan de telefoon. Alleen de matbleeke, tengere man, die zoo lang bij de tafel had gezeten, ontbrak en mèt hem waren de twee groene afgodsbeelden verdwenen „Hoe lang duurt het eer dokter Kent hier kan zijn? Kunt u hem niet laten halen vroeg Sir Anthony, schor van zenuwachtigheid. „Die arme jongen leeft nog, maar hij sterft onder mijn handen, als er niet gauw hulp komt." „De telefoondraden zijn doorgesneden," deelde de agent, die aan het toestel stond, mede. „Zie dan, dat je Dawson te pakken krijgt. Stuur hem op den motor naar dokter Kent en laat hij ook voor een ziekenauto zorgen," mengde Renfrew zich snel in het gesprek. „Den Chinees zullen we aan de mannen van het cordon moeten overlaten." De agent spoedde zich naar buiten en de inspecteur boog zich opnieuw over de ineengedoken gestalte van Gabriël Barnett. „Kunt u mij vertellen wat er gebeurd is, meneer Barnett vroeg hij. Maar Gabriël Barnett schudde alleen maar heel langzaam het hoofd er kwam geen woord over zijn lippen. „Een ernstige geestelijke schok, vrees ik," zei de inspecteur voor zich heen en op een wenk van den detective, die over de tafel leunde, voegde hij zich bij dezen. Daarop las ook hij het papier, dat Greenwood met zooveel aandacht bestudeerd had. 'Êcfttc-bloeócm ..Het ziet er uit of we precies drie minuten te Iaat zijn geweest," merkte de detective zuur op, „en terwijl wij hier naar binnen klommen, heeft Ling kans gezien zich uit de voeten te maken. Een goed idee," voegde hij er sarcastisch bij, „om met z'n allen op dit venster af te vliegen Drie minuten en een auto, die buiten het hek stond te wachten, geven een mooien voorsprong." „Hoe kom je daarbij?" vroeg Renfrew, snel het hoofd opheffend. „Dat zult u zien als u tot het einde hebt gelezen. En zijn mededeeling verklaart ook, waarom we hem niet hebben zien bin nengaan want anders waren we Redmayne vóór geweest en had den hem gered. Verdorie Denkt u dat het allemaal waar is, inspec teur vervolgde hij na een pauze, zijn superieur met een gespan nen blik aankijkend. „Dat moet welwelk motief kan hij gehad hebben om dit te schrijven, wanneer het niet waar is Op dat oogenblik werd de deur opengerukt en een agent kwam haastig de kamer in. „Lord Santley is ernstig gewond, inspecteur," wendde hij zich gejaagd tot Renfrew. Sir Anthony keek op, het gezicht aschgrauw, en hijgde „Ernstig gewond Hoe komt het En waar is hij Vertel alsjeblieft alles. Hij is toch niet dood „Neen, Sir Anthony, alleen bewusteloos van pijn en door het bloedverlies. Hij schijnt geprobeerd te hebben den Chinees tegen te houden, toen deze door de voordeur vluchtte, en toen moet Ling op zijn electrische zaklantaarn geschoten hebben, want die is hcelemaal verbrijzeld en zijn hand is gewond." „Ernstig vroeg Renfrew. „Ja, inspecteur. Half weggeschoten, denk ik. Baines heeft een afsnoerverband aangelegd hij ligt nu op den divan in den salon. Het wachten is nu op den dokter. Levensgevaar is er niet, nu het bloeden is gestelpthij is alleen bewusteloos." „De dokter moet éérst hier komen," besliste Renfrew. „Die ver- wenschte Chinees is zeker ongehinderd weggekomen „We hoorden een auto zich in beweging zetten op den weg naar Londen, inspecteur, maar hij moet aangehouden worden als hij door het cordon heen wil." „Dank je. Wacht buiten den dokter op en breng hem direct hierheen." „Uitstekend, inspecteur." Een oogenblik later lag Renfrew op zijn knieën naast Hayden en keek bezorgd naar de in-elkaar-gezakte gestalte op den grond. „Zou u het niet nog eens met wat brandewijn probeeren, Sir Anthony stelde hij voor. Zonder antwoord te geven perste Hayden nog wat van het op wekkende vocht in Bobby's mond. En terwijl dit alles geschiedde, zat Gabriël Barnett ineenge doken en zwijgend in zijn stoel, al maar het hoofd zachtjes heen en weer bewegend. De inspecteur wierp even een blik op hem en haalde toen de schouders op. „Geen wonder," mompelde hij en het kostte hem moeite er niet bij te voegen „Zijn verdiende loon Plotseling sloeg Bobby Redmayne de oogen op en de inspecteur bukte zich haastig over hem. „De dokter zal direct hier zijn, Redmayne," zei hij, „en dan zullen we je naar het ziekenhuis brengen. Kun je spreken, kerel Bobby opende de lippen, maar er kwam geen woord wel een golf bloed, die Sir Anthony wegveegde met zijn zakdoek. „Ik ben bang, dat het afloopt, inspecteur," zei hij. En toen, aarzelend „Het is tenslotte misschien maar het beste...." Bobby keek hem in spanning aan weer openden zich zijn lippen en Hay den kon een paar gemompelde woorden opvangen „Het.... beste.... met Vangy. Zeg haar...." Sir Anthony bukte dieper. „Natuurlijk, beste jongen, natuurlijk wil ik dat. Wat moet ik haar zeg gen „Het is waar...." hijgde de zwaar-gewonde. „Wat is waar, jongen?" drong Hayden aan. „Bedoelt u dat het waar is, wat Ah Ling geschreven heeft vroeg nu Renfrew, die op een gelukkige gedachte was gekomen en haastig het papier van de tafel had gegrepen. „Ja," klonk het nauwelijks hoorbaar. En toen viel Bobby's hoofd achter over en een krampachtige rilling voer door zijn lichaam. Toen bleef hij angstig- onbeweeglijk liggen. „Afgeloopen," fluisterde Sir Anthony diep-geschokt en op hetzelfde oo genblik werd het zware motorgeronk hoorbaar van een grooten auto, die de helling voor Barnes beklom. „Leest u dit ondertusschen eens, Sir Anthony," zei Renfrew, terwijl hij Hayden het blad papier overhandigde. „Dan zal u alles duidelijk worden. Ik ga den dokter even ontvangen." Terwijl de inspecteur zich naar buiten haastte, nam Sir Anthony een kussen uit een stoel, die dicht bij hem stond en legde het onder Bobby Red- mayne's hoofd. Toen stond hij op en wijdde zijn aandacht aan den inhoud van het papier. Terwijl hij las, kwam er een uitdrukking van onuitsprekelijke verlichting en ontspanning op zijn vermoeid, krijtwit gezicht. Want wat zijn oogen zagen, was het volgende „lk, Ah Ling, heb den heer Shutter doodgestoken. Toen ik tot de overtuiging kwam, dat de man, dien ik had vertrouwd, mij in den steek had gelaten en bedroog, besloot ik het werk, dat ik hem had opgedragen,

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1932 | | pagina 22