De Belgen weer geklopt SPORT VAN ZONDAG 2van de Belgen won. Van l. n. r. Van Nellen, mdaal, Van Male. Van Kun, Adam, Van Heel. De Nederlandsche voetbalploeg, melke Zondag met Paarnoe, 11'els, Mul, Weber, Anderiessen, Lagi wat minder gesmeerd dan een maand geleden in Antwerpen. Als kijkspel was de wedstrijd lang niet zoo interessant. Fraaie goals, zooals Lagendaal ze in Antwerpen scoorde, bleven zoowel van Hollandsche als van Belgische zijde achterwege. Het spel was harder" dan we dit tusschen Hollanders en Belgen gewoon zijn, de leiding liet te wensclren over en er was een Belgische grensrechter, die zelfs den meest kouden toeschouwer op 't kookpunt moet hebben gebracht. Dit alles bijeen werd oorzaak dat het bin nen de lijnen een min of meer rumoerige boel was. Lagendaal, die onder voortdurende bewaking stond en maar weinig kon uitrichten, werd tegen het einde nog het slachtoffer van die speciale be langstelling der tegenstanders. Na een formidabele botsing met Lavigne verdween onze midvoor met een flinke hoofdwonde van het veld. als Bastin - hoe verdienstelijk deze zich ook nog weert moeten opnemen, wijst er wel op dat men zoo'n beetje in de impasse is geraakt. Een dergelijke periode heb ben wij ook gekend we zijn haar trouwens nog maar nau welijks ontwassen. Maar thans is er toch werkelijk wel reden tot optimisme. Ons team bestaat voornamelijk uit jongere krach ten, die onder kundige leiding nog eenige jaren meekunnen en den tegenstanders ongetwij feld nog vele successen zullen afdwingen. Overigens ging het Zondag heel Spelmoment uit den wedstrijd HollandBelgiëKiekje voor het Hollandsche doel, maar Van Male den bul verwerkt. Wederom is onze Hollandsche voetbalploeg er in geslaagd den Belgen een nederlaag toe te brengen. In Antwerpen werd het betere spel der oranjemannen in een 4 1 overwinning uitge drukt thans waren de cijfers wat i-ieer bescheiden, hetgeen echter niet wegneemt dat de overwinning absoluut verdiend was. Dank zij de zorg en toewijding van degenen, die mot de verzorging en keuze van de nationale voetballers zijn belast, is de'qualiteit van ons spel weer op hooger plan gekomen. Bij onze Zuiderburen staan de kansen niet zoo goed. Zondag is weer duidelijl^gebleken dat de Roode Duivels heel wat minder zijn dan eenige jaren terug. Dat de Belgen met eenige invallers moesten komen doet hieraan maar weinig af. Die invallers hebben zich goed genoeg geweerd. Neen, de fout schuilt voor een belangrijk deel in het Belgische aanvalsspel. Na het vertrek van Raymond Braine is het langzaam bergafwaarts gegaan. Aan vankelijk scheen het dat men in Vandenbouwhede en Voorhoof be hoorlijke vervangers had gevonden, doch de eerste is reeds van het tooneel verdwenen, terwijl het spel van Voorhoof gisteren ook weer danig tegenviel. Het feit trouwens dat onze Zuiderburen een veteraan Het eigenaardige eerste doelpunt van Holland tegen België. Lagendaal lieefi den bal in het net gemerkt, maarbij de Bel gische verdedigers het zmaar te verantwoorden hebben gehad. Een ding staat vast. Holland heeft verdiend gewonnen. De wijze waarop de zegepraal tot stand kwam zal wel geen algeheele voldoening hebben geschonken, doch de oranjemannen waren hun tegenstanders in techniek en snelheid de baas. Niet individueel goed spel van 'n enkeling heeft ons de overwinning gebracht, doch uitstekend teamwerk waarbij naar onze meening Ande riessen, van Heel en Adam zich 't meest hebben onderscheiden. Anderiessen, van wiens spel wij nimmer een bewonderaar waren, brengen wij van deze plaats gaarne een eeresaluut. De Ajacied heeft gisteren niet alleen de verwachtingen, doch ook zichzelf ver overtroffen. Zoo spelend staat hij ver boven de critiek, welke in 't algemeen op hem is uitgeoefend. Wij zijn benieuwd of hij dien vorm zal kunnen behouden. De Belgische ploeg. V.l.u.r.Hellemans, Versgp, Voorhoof, Simons, Ca/>elle o. d. Berghe, Lavigne, Bastin. Dedeken, Grimmonprez. Claessens No. 47 VRIJDAG 22 APRIL 1932 1343

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1932 | | pagina 31