No. 47 VRIJDAG 22 APRIL 1932 1315 Hallo, hallo hier is de persdienst van den officieelen Zeeuw- schen Omroep. Het verder vertellen van deze berichten is ge- oorloofd. Men meldt ons uit Waarde, dat de figuurzaagclub „O. K. K." (Onze Knieën Knikken), aangemoedigd door het behaalde succes, besloten heeft, ook dezen zomer door te gaan met zagen. Men mag wel speciale maatregelen nemen om te voorkomen dat de leden, behalve knikkende knieën, ook kromme ruggen krijgen. De raad van Baarland heeft, bepaald in crisisstemming ver- keerende, besloten, de straatlantaarns voor f 67.50 per stuk te verkoopen. Wat men al niet bedenkt om „verlichting' in den druk te bekomen Uit de Bevelanden vingen wij een bericht op, dat een ont vanger op eigen initiatief zich bekwaamd heeft tot uitgever. De justitie moet veel zin hebben, hem tot „cellist" op te leiden. Het Goesche museum ontving van een der notabelen een schoudermanteltje, een wollen doek en een boerenborstrok cadeau. Men kan hieruit zien, dat het zachtere voorjaarsseizoen aangebroken endat de vodden niets meer waard zijn. De slagerspatroonsvereeniging „Zuid-Beveland", heeft op waardige wijze haar zilveren jubileum gevierd. Gememoreerd werd, dat de vereeniging ontstaan was door een ongeval met een Vóér 25 jaar had een verongelukt varken nog heel wat meer waarde en beteekenis dan een welgemaakt varken in onze dagen Onze correspondent in Zeeuwsch-Vlaanderen seinde ons, dat de Kamer van Koophandel en Fabrieken en de Midden- standsvereenigingen een stevige actie zijn begonnen tegen het euvel der prikborden. Van den weeromstuit zijn de wandborden en soepborden plotseling in prijs gestegen. Een jongeman te Wolfaartsdijk, de rattenvangst beoefenende, kwam te vallen en brak zijn linkerbeen. De rat loopt nog als Nurmi. Wij vernamen uit Domburg, dat de Winterclub haar tien jarig bestaan heeft gevierd. De club heeft zeer vruchtbaar ge werkt, zei de voorzitter. Volkomen waar. Zomer is het bijkans niet meer Te Sas van Gent heeft de Rijkswaterstaat hoogloopend kwestie gekregen met een familie over een weg naar Stevens bosch. Tot driemaal toe heeft de familie de afsluiting verbroken. Waterstaat is afgedropen. Volgens het algemeen gevoelen kan Waterstaat zich beter bezig houden met plaatsen waar water staat, dan waar een droge weg ligt. De bouwpolitie te Middelburg heeft het Schuttershof wegens bouwvalligheid gesloten. De eigenaars der gebouwen zullen echter niet bij de pakken blijven nederzitten, schrijft men ons. In een Schuttershof behoort men dan ook verscheidene pijlen op zijn boog te hebben. Tot de volgende week, dames en heeren liet seizoen voor de in onze provincie veel beoefende duivensport breekt meer aan. De proef-oluchten zijn alweer begonnen. He kiekten het uitlaten nan enkele post duinen te Kruisilijk nalhj roede, nan een zending uil t lissingen. Te Middelburg ontstond brand in 'n pakhuis, dat mid den tusschen de huizen staat. De brand, die zich aanoan- *-^kelijk zeer ernstig deed aan zien, werd door de goed geoutilleerde Middelburg- sche brandweer vrij spoedig bedwongen. Foto Dan het totaal uitgebrande pakhuis. De li- K. Volksbond te Vlissingen opende dezer dagen zijn nieuwe nereenigingslokaal aan de beursstraat, liet bestuur poseerde na de offieieele ingebruikname. Het Middelburgsche Dilettanlentooneel galeen goedgeslaagde uitvoering van lui bekende blijspel1 ,,'n Partijtje Poker". Bijgaande foto geeft een tafereel weer ml het tweede bedrijf. De bekende Zierikzeesche voetbalvereeniging Zierikzeevierde haar koperen jubi leum. Tijdens de receptie van het bestuurmaarbij burge meester Bannink (in het midden van de foto) ook zijn ge- lukmenscheti kmam aanbieden, maaklen mij dit kiekje. De Slagerspatroonsver eeniging Zuid-Beveland vierde haar 25-jarig bestaan met een rond reis door Zuid-Beve land en Walcheren. Wij kiekten hel gezelschap te Domburg De burgemeester Westkapelle, mr. Wol- dringh v. d. Hoopdie benoemd is als zoodanig te Kal mij kf heeft Dins dag April afscheid genomen van den Raad te Westkapelle, bij mei- ke gelegenheid deze foto merd gemaakt.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1932 | | pagina 3