Met openlijken trots berichten de Duitschers dat zij het in de hondensport, in de sport van wedrennen voor honden, ongeveer even ver gebracht hebben als de Engelschen, aan wie zij de eer moeten gunnen, dat zij deze sport (ol dit amusement) het eerst beoefend hebben. Maar zij voegen erbij, dat de Duitsche hondcnrennen sportiever zijn dan de Engelsche, daar ze bij de Britten daarom zoo populair zijn geworden, omdat het weer een nieuwe gelegenheid tot wedden is. Van de Engelschen gelooven we dit graag, want men twijfelt vaak, of zij nu in drommen naar de bekende wedrennen gaan om paarden te zien draven, of om te wedden. „Alleen," voegt onze correspondent eraan toe, „zijn we hier in Duitscliland nog niet zoover, dat we een electrischen haas bij de training gebruiken." Om de honden af te richten en te oefenen, wordt dus in Germanic een houten haas door middel van een lier snel over het veld getrokken de honden jagen er achter aan, terwijl de snelheid wordt geregeld naarmate de geoefendheid der honden. In September van het vorig jaar werden de eerste rennen van dit soort in Duitsch- land gehouden (in Frohnau)ze werden een succes, zooals alles wat nieuw is, succes heeft. Dus zal de electrische haas ook wel spoedig door de Duitschers gebruikt worden, om in alles even goed ingericht te zijn als op de Engelsche ren banen voor honden: want te oordeelcn naar den toon der berichten over de honden- rensport in Duitscliland, schijnt men dat als het ideaal op dit gebied te beschouwen. g na, I rechil k finish; hfefi de leiding .,rnet ren halne ts-lengte In de bocht Op het oefenterrein; met een lier wordt een houten haas ooer het veld getrok ken, waarmede de honden tot de hoogste prestatie worden geprikkeld.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1932 | | pagina 17