oOUWf, -V\r,r' K VRIJDAG 6 MEI 1932 7de toer beginnen met de tweede kleur zijde: 1 stokje in het eerste gaatje, 10 losse st. 2 gaatjes overslaan, in het 3de gaatje 1 stokje. In het geheel 20 stokjes met telkens 10 losse st. 8ste toer op ieder stokje van den vorigen toer 1 stokje en 1 stokje daarvoor en daarna. Dus tel kens 3 stokjes naast elkaar, waarna 9 losse st. 9dc toer telkens 5 stokjes midden op de 3 vorige waarna 8 losse st. 10de toer telkens 7 stokjes en 7 losse st. 11 de toer telkens 9 stokjes en 5 losse st. 12e toer: telkens 11 stokjes en 3 losse st. 13e toer telkens 13 stokjes en 1 losse st. 14de toerbeginnen met de eerste kleur; 1 stokje in ieder stokje en in iedercn lossen st. van den vorigen toer. 15de toer: telkens 13 stokjes boven de stokjes van den 13den toer en 2 losse st. daar tusschen. 16de toer 11 stokjes midden op de 13 van den vorigen toer, waarna telkens 2 lossen, 1 stokje om de 2 lossen van den vorigen toer, 2 lossen. 17de toer: telkens 9 stokjes, 2 lossen, 1 stokje om de 1ste lossen van vorigen toer, 2 lossen, 1 stokje om de 2de lossen, 2 lossen. 18de toer telkens 7 stokjes, waarna 4 gaatjes van 3 stokjes en 4 maal 2 losse st. Cehaakte lampekap nan rose en beige zijde. No. 49 Namiddagjapon van zwart crêpe- georgette met verbreed schouderstuk GEHAAKTE LAMPEKAP Het kapje wordt gebreid in 2 kleuren of tinten. Men begint aan den bovenkant van het kapje aldus 60 losse steken tot een rondje met elkaar ver binden. lste toer 1 vaste st. in iederen lossen. 2de toerin iederen vasten st. een stokje, waarna 1 losse st. 3de, 4de, 5de en 6de toer in ieder gaatje 1 stokje, waarna 1 losse st. DE NIEUWE SCHOUDERLIJN Een der modenieuwtjes van dit seizoen is de verbreede schouderlijn, die op allerlei manieren wordt verkregen. Daar zijn vooreerst de kleinere pelerines of de schouderkraagjes, welke zoo'n aardig geheel uitmaken met de bij- behoorende japon. Meestal worden ze van hetzelfde materiaal geno men als de japon, maar soms ook ziet men ze van afstekende kleur, bijv. een kleine zwarte pelerine op een gekleurde japon met zwarte ceintuur. Vaak ook zorgt een aangeknipt mouwtje voor de breede schouder lijn, maar heel nieuw is tevens de verbreeding van het schouderstuk op de japon zelf, zooals bij het model van onze eerste afbeelding. De geheel aparte lijn van dit schouderstuk met het strookvormig uitvallende mouwtje,rdat zich aan past bij de strookjes op den rok, geeft aan dit schijnbaar eenvoudige toiletje van zwart crêpe georgette een zeer modern aspect. Zeer modern is zeker ook het toilet van onze tweede afbeelding, waarvoor wit crêpe georgette het materiaal vormde. De pof mouwtjes, van onderen ingerimpeld, het nauwslui tende lijfje boven den wijd uitvallenden cloche-rok en v.oral het schootje met de pouf, die aan de tournure herinnert uit een vroeger tijdperk, stem pelen dit model tot een [der nieuwe snufjes, geïnspireerd op oude tijden. PAULA DEROSE. 19de toer telkens 5 stokjes en 5 gaatjes. 20ste toer telkens 3 stokjes en 6 gaatjes. 21ste toer telkens 1 stokje en 2 losse st. 22ste toerbeginnen met de tweede kleur 1 stokje in ieder gaatje en 1 stokje op ieder stokje van den vorigen toer. 23ste toer: 13 stokjes midden bo ven den gaatjesdriehoek van de le kleur; 1 losse st., 1 st. overslaan. 24ste toer11 stokjes midden bo ven de 13 stokjes van den vorigen toer, waarna telkens 3 losse st. 25ste toer 9 stokjes, 5 losse st. 26ste toer: 7 stokjes, 7 losse st. 27ste toer: 5 stokjes, 8 losse st. 28ste toer: 3 stokjes, 10 losse st. 29ste toer: 1 stokje, 11 losse st. Beginnen met de eerste kleur. 30ste toer1 stokje in den laatsten van de 11 losse st. 1 stokje in den eersten van de vol gende 11 lossen, 3 losse st., 3 los sen overslaan, 1 stokje, 1 lossen overslaan, 1 stokje, 3 lossen, 3 lossen overslaan en verder zooals bij het begin van dezen toer. dus 1 stokje in den laatsten van de 11 lossen en 1 stokje in den eersten lossen st. van de volgen de 11 lossen enz. 31ste, 32ste, 33ste en 34ste toer: In ieder gaatje 2 stokjes en tusschen 2 stokjes telkens 3 losse st. Hiermee is het kapje klaar, op de franje na, die men aan dit laatste rechte eindje knoopt in ieder gaatje 1 franje geknoopt van 6 draden elk ongeveer 30 c.M. lang. Men neemt hiervoor de beide kleuren om en om. Het kapje wordt over 'n gewonen pendel gehangen. Het laat een gedempt licht door, zoodat het 't meest geschikt is voor een slaap kamer. Voor het haken ervan heeft men 8 gewone kluwen zijde noodig, van elke kleur vier. Voor het hierbij afgebeelde kapje werd fraise en beige zijde verwerkt. Men kan natuurlijk ook andere kleurencombinaties nemen, harmonieerend met de overige kleuren in de kamer waar het kapje wordt opgehangen. THéRèSE. Namiddagtoilet pan mil crêpe- georgette met pofmowotjes en pou

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1932 | | pagina 20