K 1406 VRIJDAG 6 MI-I 1932 No. 49 L)e Hthletiekuereeni- ging KM.M. orga niseerde Zaterdag jj. haar eersten sin gelloop in dit sei zoen. Onze foto graaf kiekte de deel nemers. direkt na den start. Aan de finish. Aan komst nan Kemp (D.OtS. Rotter dam) die den Middelburgschen Singelloop mun. Voor het eerst in het gloednieuwe athletieksei- zoen hebben de athleten uit Middelburg en VliSsingen met 'n tweetal Rotterdammers el kaar ontmoet op den telken jare weer door de athle- tiekvereeniging „E.M.M." te Middelburg gehouden Singelloop. Het is meestal een van de eerste wed strijden op dit gebied in het seizoen en een goede gelegenheid voor de lange afstandsloopers om eens te verkennen, te zien, wat hun collega's in de trai ningsperiode, welke de winter biedt, hebben bereikt, Nieuwe sterren zijn niet ontdekt en het waren weer de oude getrouwen, die met de prijzen gingen schuiven, al was de gemaakte tijd dan ook wat beter dan vorig jaar. Jammer was het, dat de deel name niet wat grooter was, slechts dertien loopers verschenen aan den start, terwijl wij jaren gekend hebben, dat het er dertig en meer waren. Waar moet de oorzaak daarvan gezocht worden Een teruggang van het aantal athletiek beoefenende sportmenschen is het niet, doch wij gelooven.dat de economische toestanden voor sommige loopers ook zoodanig zijn, dat zij de verre re;s naar Zee land, gezien de kosten, niet maken. Daarbij komt nog, dat de bepalingen, die de K-N.A.U. stelt, tamelijk kostbaar zijn, al was het alleen de ver plichting van het aanschaffen van een identiteits kaart. Dit is speciaal een zware belasting voor de Zeeuwen, die slechts zeer weinig in de gelegenheid zijn,lom aan nationale wedstrijden deel te nemen. .-Vfs het startschot geklonken heeft, gaan twaalf! frissche jonge kerels van de streep met een stratjj tempo, naar spoedig bleek te vlug voor de nieuwe lingen, d.w.z. voor hen die voor het eerst deel namen. Daarbij begingen een paar nieuwelingen de fout, direct met de loopers, die reeds meer dere, ja beter gezegd, vele wedstrijden geloopen hebben, gelijk te willen opgaan. Het was voor uit te zien, dat dit voor hen gelijk stond met di rect alle krachten te ver spelen. Een groep van vier kwam zeker en snel naar voren, doch slechts twee daarvan acht ten wij in staat het daarbij gevolgde tempo vol te houden en onze veronderstelling bleek weldra juist te zijn. Het waren Kemp (D.O.S.) en v. Sorge (Marathon), die hun twee concurrenten spoedig van zich af schudden. Wolf en v. Weele zakken spoedig af naar lagere regionen, doch daarvoor werken Wessels en Kambier zich naar voren. Kemp, ervaren wedstrijdlooper en tactisch, kent den weg van vorige jaren en benut de hem gegeven kansen om den weg korter te maken en hier en daar, waar de mogelijkheid zich voordoet, een stukje af te steken. Het is bij zoo'n gelegenheid, dat hij den kranigen Marathon-looper van Sorge voorbij schiet en dezen geen kans geeft om zijn positie nog-te verbeteren, d.w.z. ook nog een keer vooraan te komen.Wel heeft de kleine v. Sorge op het laatst nog een flink eind ingeloopen, doch te weinig om een gevaar voor Kemp te kunnen zijn. lntus- schen was ook Wessels meer en meer naar voren gekomen en achter hem Kambier. Geen van beiden kregen echter kans om nog in te loopen en zoo gin gen Kemp en v. Sorge als eerste en tweede over de lijn met Wessels en Kambier als tweede en derde. Tijd voor No. 1 was 10 min. 51 3/5 sec. No. 2 10 min. 59 sec. No. 3 had 11 min. 9 2/5 sec. noodig en de vierde 11 min. 29 3/5 sec. Verdere prijswin naars waren D. v. Maris en J. de Jager. Een belangrijke voetbalzondag was de eerste Mei, Hujst—Vlissingen en Middelburg—Helmond, met den naasten concurrent van Middelburg, n.l. De Valk, op bezoek bij Juliana. Wij willen het daar- Zondag verloor Hulst op eigen grond den belangrijken promotie wedstrijd tegen Vlissingen 0-2. de mutcli huldigden de Vlissingers hun tegenstanders den Overkant. toesten Spelmoment uit dt tbahoedstrijd Hulst Vlissingen. Hen onder broken aanval op hel 1 'lissinssclie doei In het heetst van den strijd. De Huhtsehe verdediging onderbreekt een aanval op haar doel. kiekje uil de match Hulst- Vlissingen. over echter niet hebben, want onze lezers zullen de situatie voldoen de kennen uit de dagbladen als ons blad verschijnt. Wel willen wij wij zen op de zonderlinge werkmethode, welke bij de opstelling van het pro gramma gevolgd wordt. Vorige week tiddelburg en Vlissingen beide thuis .u worden beide weer gelijk uitgestuurd, met de kans,dat zij straks weer samen thuis spelen. Is dit niet een beetje spotten met de financieele belangen der vereenigingen En dan nog de zon derlinge manier om Middelburg en Helmond direct den returnwedstrijd te laten spelen, terwijl zij beide één der andere mededingers nog niet hebben ontmoet. O.i. worden dopr deze beide wedstrijden direct na elkaar te laten spelen, onregelmatigheden in de hand gewerkt, vooral als men weet, dat de bladen in Brabant zich niet ontzien hun kolommen met ophitsende artikelen te sieren(?). De spelers herinneren zich nog alle incidentjes, die zich even als bij iederen anderen wedstrijd ook bij deze voordeden. Heeft men den waarborg, dat zij zich, wanneer zich weer zooiets voordoet, van repre sailles zullen onthouden Neen en daarom kon men heter zoo'n returnmatch wat later houden.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1932 | | pagina 30