is er van hen ülian Cish^eender vele sterren die is ondagegaa: VRIJDAG 6 MEI 1932 No. 49 Phyllis Kaver, die in Amerika o.a. met Emil Jannings voor de camera heeft gespeeld, is overgestapt naar het tooneel. Patsy Kuth Miller, die in dertijd ontdekt merd door Buster Keaton, leeft thans als echtgenoote van 'n groot handelaar in Netv Orleans- laatste vooral heeft voor velen een einde aan haar filmloopbaan gemaakt. Filmsterren als Florence Vidor, Mae Murray, Lilian Gish, de gezusters Talmadge en vele anderen, voor wie enkele jaren geleden nog duizenden voor reclame werden uitgegeven, zijn nu totaal vergeten, omdat de stomme film verdrongen is door de geluids film, en omdat deze prinsessen van het witte doek ongeschikt waren voor de sprekende en zingende film. Hun contract werd niet vernieuwd, en voorzoover zij niet in hun beroemde dagen met een millionnair gehuwd waren, moesten zij andere inkomsten Norma Talmadge, de bekendste nan de gezusters Talmadge, speelde niet meer voor de film nadat zij humde met directeur Schenk van de United Artists. Vilma Banky verdmeen van het doek, nadat haar eerst' (en laatste) optreden in eer geluidsfilm een échec was ge morden. Florence Vidor heeft de film opgegeven voor haar hu welijk met Ti viool-virtuoos. ^/ooral in het gekke en vreemde wereldje van camera's en groote lampen komt men niet gemakkelijk omhoog en erg gauw om laag. Filmactrices die vroeger iedereen kende omdat ze honderd keer per dag gefotografeerd werden, zijn nu totaal vergeten, omdat ze niet meer spelen en omdat hun portret niet meer over de heele wereld gestuurd wordt. Ze zijn niet jong en mooi genoeg meer, ze zijn getrouwd, ze zijn naar tooneel of variété ge gaan of ze hebben geen „stem". Dat Rechts boven: Clara Bom moest van hel mitte doek verdmijnen als ge volg van 'n schandaalproces, i Constance Talmadge is evenals haar zusters sinds enkele jaren geen filmster meer. Mae Murray leeft, na haar afscheid van de film. oan de opbrengst van haar hui zen in Hollywood. iita Raldi, die in films met 7alentino optrad, leeft thans 'Is een der vele onb> kende imoonsters van New York. Laura la Riante, vooral bekend door haar optreden in de Showboatheeft zich na de komst van de geluidsfilm in de omgeving van Hollywood teruggetrokken.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1932 | | pagina 4