'orden No. 49 Viola Dana verliet eveneens het film - atelier na haar hu welijk zij trouwde met een tenniskam pioen. May McAooy, een vroegere ster nan Warmer Brosheeft het rumoer nan de filmstad ver ruild voor een rustig huis bij Santa Monica, maar zij thans onbekend leeft. zoeken, wanneer ze tenminste niet zoo ver standig geweest waren om een behoorlijk kapitaaltje van hun groot honorarium over te sparen. Op een goeden dag, toen de uit vinding der apparaten voor de geluidsfilm in de studio's was doorgedrongen, werden de sterren geïnviteerd een paar zinnetjes te zeg gen voor de microfoon, een onschuldig, klein, vierkant kistje, dat echter zoo onschuldig niet was, of het maakte een einde aan filmroem en hoog honorarium. De grootheden van de filmmaatschappijen luisterden later naar de stem, die voor dat kistje geklonken had, en als het geluid zwak was of 'n beetje heesch, of niet melodieus en aangenaam genoeg, kreeg de filmster en de speler de boodschap, dat hun contract niet vernieuwd kon worden in verband met de voortschrijdende techniek, de eischen van het publiek, enz. Natuurlijk is het niet zoo bij allen gegaan. Sommigen hebben vrijwillig afscheid van het witte doek genomen wegens huwelijk of iets anders, maar voor velen van de vroeger be roemde sterren is toch de komst van de ge luidsfilm de genadeslag geweest. Andere schoonheden, die behalve mooi haar en lieve oogen en keurige voetjes ook een geschikte stem hadden, volgden hen op als heerscheressen van de studio en de bios coopzaal. VRIJDAG 6 MEI 1932 1 381 Jobyna Ralston, de vroegere partnerin van Harold Lloyd, heeft niet meer voor de film gespeeld sinds haar humelyk met haar collega Rich. Arlen. lloria Sivanson (op deze foto met haar vierden echtgenootMichael Farmertreedt ook niet meer zoo op den Doorgrond als vroeger. Esther Ralston is van de filmstudio naar 't variété theater gegaan, toen haar contract in Hollymood niet merci verlengd. KI

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1932 | | pagina 5