Zeeuwsche Omroep No. 50 VRIJDAG 13 MEI 1932 1433 Hallo hallo hier is de persdienst van den officieelen Zeeuw- schen Omroep. Het verder vertellen van deze berichten is geoorloofd. Men meldt ons uit Hansweert, dat in de brievenbus bij het kanaal een koolmees zijn nest gebouwd heeft. Wie dus dezer dagen uit Hansweert poststukken ontvangt met guano-zegels, hoeft niet bij de Chileensche regeering te protesteeren. Uit Kapelle vernamen wij, dat een n-jarig jongetje zijn vriendje met een gilette-mesje een oor heeft afgesneden. Wij hopen voor 't ventje, dat zijn vader barbier is, want dan kunnen er verzachtende omstandigheden in aanmerking worden gebracht. In ee« d{»r Zuid-Bevelandsche gemeenteraden vertelde de voorzitter, dat men in den Haag reeds automaten heeft, die na inwerping van 'n geldstuk een bal gehakt los laten. Zijn edel achtbare sprak hierover met zulk een smaak, dat men wel mag aannemen, dat bedoeld vleeschgerecht van voortreffelijke kwaliteit is geweest. Op een te Terneuzen liggend schip, zoo seint ons een dorps- autoriteit, is uit een nachtkastje een belangrijk bedrag aan geld en een revolver ontvreemd. De overige inhoud van het meubel stuk was onaangeroerd gelaten. Volkomen begrijpelijk De Vlissingsche postzegelvereeniging zal eind Augustus een tentoonstelling houden op philatelistisch gebied. Bij de opening van deze expositie zal natuurlijk straffe port geschonken worden. Te Ierseke is een woning finaal uitgebrand. De brand is, naar men ons bericht, ontstaan in de spekpan. Dat is nog eens een welkome afwisseling. Aldoor te moeten hooren dat de oorzaak kortsluiting bij den tafelpoot was, wordt vervelend Men meldt ons uit Aardenburg, dat het thans bekend is geworden, wie vijf jaar geleden den Nederlandschen leeuw op de Kaaipoort in een Belgische vlag gewikkeld hebben. Verwacht wordt, dat de daders gedwongen zullen worden, tot eerherstel het nationaal symbool een oranje-blanje-bleu pakje aan te passen. Op den Bol te Wemeldinge is door een visscher uit Ierseke een oude grafsteen opgehaald. Alle oudheidkundige vereeni- gingen zijn door het dolle heen, omdat er een onduidelijk graf schrift op staat. De voortvarendsten zijn niet van den steen af te slaan. Een der heeren wilde er ook ter onderzoek onder kruipen, doch de dorpsveldwachter zei, dit niet te mogen toe laten zoolang de vorscher in leven was. De opwekking „Spaart vogels" begint vrucht te dragen in Zeeland. Te Arnemuiden zijn vier duiven uit een til geschaakt en te Aardenburg werd een kalkoen-op-eieren van een land- bouwerf gestolen. Hier is nu niets meer aanwezig. Tot de volgende week, dames en heeren l Nieuwsgierige koeien onder Oostburg Het echtpaar P. de Punter-Maar tense te Kwadendamme mocht op 1 Mei j.l. zijn diamanten huwelijksfeest vieren. Poto van het nog krasse echtpaar In tegenwoordigheid van burgemeester de Mul en vele andere genoodigden werd te Kruiningen door ouderling W. Meijer (voorganger der Gerefor meerde Gemeente te Ierseke) de eerste steen gelegd voor de aldaar te bouwen Gereformeerde kerk. Terwijl een familie te Boschkapelle wegens vermeende huurschuld uit huis was gezetheeft de zich noemende eigenaar uit België onderwijl het huis bijna totaal afgebroken. De bewoonster wacht bij de puinhoopen op de dingendie komen zullen. De heer van Dijk Soerewijnthans directeur van hotel Britannia te Vlissingen, herdacht het feit, dat hij voor 40 jaar werkzaam werd in het hotelbedrijf welk feit feestelijk werd gevierd. Oude getrouwen van den tramdienst Breskens- Maldeghem tijdens het oponthoud van de tram

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1932 | | pagina 25