JL mm No. 50 VRIJDAG 13 MEI 1932 1417 Op Schouwen gaat het langs de bloemenvelden (Haamstede) een blijde openbaring. Het is zoo merkwaardig, dat de bloei altijd onverwachts, maar dan ook ten volle uitbreekt. Eergisteren zagen we nog niets dan 'n waas van beginnend groen, en nu schemeren achter de hagen de witte bloesems in al haar schoonheid. En daar, verder op, staan kleine appelboompjes, één tros van vroolijke rose bloesems. Het leven vindt voortgang en vernieuwing, onaf hankelijk van de gedachten der menschen. Ja, de boomen bloeien even weelderig in een goeden als En dan op de fiets, het blijmoedige vervoermiddel, dat zoo bij uitstek dat voor onzen volksaard is niet te langzaam, niet te vlug. Wat wil men meer Men verlangt alleen nog, op dezen dag zoo vlug mogelijk zijn werk zaamheden te beëindigen. En daar mee geven wij dan het goede voor beeld I In de bloemenweelde van Zeeuwsch- Vlaanderen (Eede) De huiswaartskeeren- de dauwtrappersper pets en te voet in een slechten tijd het leven in de natuur groeit en bloeit buiten de menschelijke verhoudingen om, als een direct symbool van wat eeuwig en onaan raakbaar is. En daarom wellicht, dat bijna niemand onge voelig is voor natuurschoon. Daarom ook, dat He melvaartsdag geworden is een dag van rondtrek ken door het jonge landschap. En zoo waren dan de fietsers dezen dag weer als vanouds bij honderden langs den weg. We troffen overal de vroolijk voortpeddelende gezelschappen, familiegroepen, vriendenstoeten en meisjeskrans jes, alle fietsend met of zonder bewust doel, maar in ieder geval vroolijk en zorgeloos, omdat een vrije dag met mooi weer alle zorgen van den mensch afneemt. JW-v.. iÉ*! "A.,.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1932 | | pagina 9