Vrouwenleven 1458 VRIJDAG 20 MEI 1932 No. 51 Een zomer-motief voor uw lampekap Hoewel we nu weer de lange lichte avonden krij gen, avonden waarop we niet zoo vroeg meer 't licht behoeven op te steken,willen we toch pog eens een aardig kapje voor een schemerlamp be spreken. Want niet alleen om te schemeren hebben we die lampjes, maar ook voor decoratie. Ze zijn een sieraad in ons huis, vooral dit lampje is leuk, daar het bewerkt is met bloemen. U weet nu wel, hoe een doorzichtig papieren kap in elkaar geknutseld wordt, daarover zullen we het dus niet hebben, het bloem-motief is voor elk modelletje geschikt, en ti kunt dus iederen willekeurigen vorm kiezen. De bloemen worden nageteekend op gekleurd papier; dit nateekenen zal in het geheel geen be zwaar opleveren, want de vorm is wel heel eenvou dig. U neemt dun gekleurd papier, de dikte van vlechtmatjespapier, en u begint de bloemen te teekenen; niet te groot. De tulp heeft een oranje en een geel blad, de andere bloemen kunnen afwisselend oranje zijn met een geel cirkeltje in het midden, donker rood met geel, paars met een oranje hart. Het is goed een aantal bloemen van één vorm te gelijk te knippen, door het papier te vouwen, zoodat steeds hetzelfde model weer terugkeert, Bij de tulp, die overigens zeer eenvoudig is, komt een klein beetje smaak goed te pas. De blaadjes onderaan de stelen zijn groen, alle één kleur, de blaadjes in het midden der stengels, en de klaverblaadjes zijn eveneens groen. De vlinders hiervan maakt u er een stuk of drie, vier. Zij kunnen afwisse lend oranje en hard blauw worden, met kleine rondjes van wit en daarop weer kleinere rondjes van zwart op de vleugels, het lijfje ook zwart. De dunne stengeltjes worden niet uit papier geknipt, doch later ge teekend met groene waterverf, niet te dun aangemaakt. U ziet wel, de meeste loopen stijl recht, doch enkele zijn even sierlijk gebogen. Heeft u de bloemen en de cirkeltjes geknipt, dan begin nen we te plakken. Dit gebeurt voordat het kapje in elkaar ge plakt is, zoodat we het nog plat op de tafel kunnen leggen. U plakt de bloempjes en blaadjes met vloeibare gom ook giuton kan hiervoor gebruikt worden, niet te dik insmeren, en u drukt ze even aan met een schoonen doek. U fantaseert zelf een beetje de eene bloem een weinig hooger, dan weer twee wat lager, zoo ongeveer als het voorbeeld aan geeft. De blaadjes komen alle op een lijn aan den onderkant, hetgeen een regelmatig idee geeft. Later plakt u weer de hartjes op de bloemen, vooral de kleuren afwisselend houden. Het aardigst is het, indien u licht groen doorzichtig papier koopt voor uw kapje, dit is de mooiste achtergrond voor uw gekleurde bloemen. De drie of vier vlinders wor den verdeeld tusschen of boven de bloemen, en tenslotte worden de steeltjes met een dun penseeltje geteekend, en ook de sprietjes van de vlinders. Heeft u dit ge heel klaar en zijn alle bloempjes goed droog, dan wordt het kapje in elkaar gelijmd, en als dit weer droog is, en het kapje even tueel aan het ijzcrdraad-ge- raamte is vastgemaakt, dan gaan we het geheel over de bloemen en alles heen lak ken, met een sneldrogende lak. Is die heel goed droog (dit duurt wel even), dan lakken we nog een keer, en als dit weer droog is, dan is uw kapje klaar, en is het af- waschbaar, en u heeft geen last meer, dat de geplakte bloemen loslaten. Indien u dit kapje plaatst op een groen glazen pul, wel ke met water is gevuld, en waarin eenige bloemen drij ven, dan zal het een aardig effect geven. Bij een effen witte of een gekleurde pul staat het echter ook heel goed. D. D. L. Een kleedje voor de speeltafel Wanneer we gasten krijgen voor 'n partijtje bridge of whist, stellen we er natuurlijk prijs op, hen zoo goed mogelijk te ont vangen. En 'n aardig passend kleedje op de speel tafel kan stellig 'n uitstekende bijdrage vormen tot een prettige ontvangst. Zooals bijgaande teekening aantoont kunnen we zoo'n kleedje heel gemakkelijk zelf maken. We kunnen er een passenden lap groen laken voor ne men, maar ook heel goed eenvoudig grijs linnen wat zeker nog wel te verkiezen is wanneer we van plan zijn ook nu en dan eens 'n partijtje te spelen in den tuin. Om het kleedje mooi sluitend te maken om het tafelblad heen, knippen we uit de hoeken 'n drie hoek, welke onder het tafelblad moet komen. De vier kanten krijgen een zoom voor het doorhalen van 'n lint, waarmee het kleedje stevig om het ta felblad wordt geschoven en dat in een der hoe ken wordt vastgestrikt ofwel we halen er 'n elastiek door, dat precies de tafel omspant onder het blad. De kaart-emblemen worden op het kleedje ge- appliqueerd van glanzend katoen, satinet of peau de pêche. De roode figuren van harten en ruiten worden met 'n festonneersteek van zwart D.M.C.- garen opgenaaid, terwijl het zwart van klaveren en schoppen door roode steken wordt gereleveerd. Voor haar die moeilijkheden zouden ondervinden bij het tee kenen der figuren, hebben wij die hierbij in ruitjes geteekend. Door een vierkant van ruitjes te maken van 1 c.M. of meer, naar gelang men de grootte der figuren wil hebben, kan men ze daarin van i deze voorbeelden ge- makkelijk grooter na- l r teekenen. T. O.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1932 | | pagina 18