Zeeuwsche Omroep No. 51 VRIJDAG 20 MEI 1932 1465 Ter gelegenheid van het zilveren jubilé der Hervormd Christelijke School op 't Sand te Koudekerke. poseerden bestuurpersoneel en genoodigden voor ons blad. Ter gelegenheid van 't tien-jarig bestaan van het kinder- en meisjeskoor te Oost burg werd onder de voortreffelijk leiding van mejJo Lemaire 'n aardige revue uit gevoerd Schijn bedriegt." We geven hier 'n groepje weer uit den Waaierdans en een leuk stel boertjes en boerinnetjes. De eerste vergadering te Tholen van de afdeeling Zee land van den Nederlandschen Bond van Boerinnen. Maandag 2 Mei brandde het woonhuis van den heer F. Westveer te Ierseke geheel uitdoordat een pan met vet op de kachel vlam vatte. Hallo hallo hier is de persdienst van den officieelen Zeeuw- schen omroep. Het verder vertellen van deze berichten is ge oorloofd. Een bewonderaar van de activiteit van den Zeeuwschen om roep te Kloosterzande, deelt ons mede, dat de gemeenteraad van Hontenisse bevangen is door een zenuwachtige kortings woede. Vijfentwintig procent wil men korten op de salarissen van het gemeentepersoneel en vijftig procent op de vergoeding van een deskundige. Onze Kloosterzandsche vriend vreest nog meer stappen in die richting. Dit is niet geheel en al ongemoti veerd, want wij vernamen reeds van andere zijde, dat de plaatse lijke barbiers kuifjes en lokjes willen verdelgen in hun ijver om honderd procent „korting" te geven. Men meldt ons uit Middelburg, dat een inwoner dezer stad in een weldadigheidsloterij een „vleugelpiano" won „van het oudst bekende merk." Naar het station gegaan zijnde met een vrachtauto kreeg hij 'n kooitje met een kanarie-vogel in ontvangst te nemen. Tableau 't Was ook in de hoofdstad onzer provincie, dat de Rijksleer school bezocht werd door een uit 'n transport ontsnapte koe van Walcherens platteland. Hoewel 't dier een omvangrijk iets op de vloermat deponeerde, werd het met man en macht de inrich ting uitgedreven. Wij zeggen „hoewel," want sommigen, die heel wat minder voor den bloei van het onderwijs offreerden, werden met heel wat meer galanterie behandeld. Men meldt ons uit St. Jansteen, dat de burgemeester, met- tegenstaande de noodlijdendheid in te noemen artikel, tot eere voorzitter van de vlas-vereeniging is benoemd. In de vlasserij schijnt ook alles te zijn verloren, behalve de eer. Onze onbezoldigde medewerker te Hontenisse meldt, dat bij wijze van bezuinigingsmaatregel het ontvangkantoor zal worden opgeheven. Toch 'n heel andere methode dan in Mexico Daar dmkt men tot verlichting der lasten de ontvangers neer. Men meldt ons uit den Anna-Jacoba-polder, dat de werkloozen de begraafplaats met een halven meter moeten verhoogen. De gemeenteraad heeft intusschen uitgerekend, dat op de reeds gerestaureerde heltt.... 100 jaar achter elkaar begraven kan worden. 'n Eigenaardige manier om aan een eeuwfeest te komen De roofvogelarij in Zeeland neemt hand over hand toe. Thans gewagen de bladen van 'n diefstal van veertig kippen te gelijk, welke te IJzendijke voorviel, terwijl te Oost en West Souburg de Zwaan van zijn kleedjes beroofd is ter opheldering zij mede gedeeld, dat hier café de Zwaan bedoeld is en dat de kleedjes op de tafeltjes in de waranda lagen. De kassen van verschillende polderontvangers in Zeeland vertoonen kale plekken. Ter zake deskundigen verzekeren, dat dit komt omdat sommige dezer ontvangers, evenals de polders, neiging hebben om lang onder water te blijven Tot de volgende week dames en heeren Om van te transpireeren bij het warme weer op eersten Pinksterdag. Banden- pech met den auto te Goes. De nieuwe weg naar Westkapelle nadert de voltooiing.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1932 | | pagina 25