Aaaï £even dOOR .N' 1466 VRIJDAG 20 MEI 1932 No. 51 pin is de even mysterieuze als veelzeggende titel van het nieuwste premieboek der Hollandsche Biblio theek. hetwelk tegen de uiterst geringe vergoeding van slechts 177j cent, of 70 cent voor een exemplaar in luxe-prachtband, uitsluitend voor onze abonné's be schikbaar wordt gesteld (franco per post resp. 22)7 of 80 cent). Zoo ooit, dan is het toch zeker bij dit boek raadzaam vooraf niet al te veel van den inhoud en het verloop te vertellen en geen afbreuk te doen aan de spanning waaraan deze roman zoo rijk is. Slechts willen wij verklappen dat 't hier geldt den wanhopigen strijd van een meisje om den man dien zij in stilte liefheeft van een wissen ondergang te redden en dat daartoe het besluit vormt om tegen de benoodigde som een jaar van haar leven te verkoopen Hoe dat gebeurt en wat er de gevolgen van zijn wordt op treffende wijze geschilderd door de beroemde schrijfster van dit prachtwerk. Hermina Black. Het is daarom dat wij een ieder aanraden van deze gelegenheid te propteeren en zich tegen het luttele bedrag van 171) of 70 cent van dezen roman in het bezit te stellen. U weet dat onze bezorgers en agenten verplicht zijn U geregeld onze romans aan te bieden. Gilda ontwaakte den volgenden morgen uit 'n onrustigen slaap, die verontrust was geweest door allerlei verschijningen van den man, dien zij den dag te voren ontmoet had, den ge- vieesden beurskoning, die haar patroon, welken zij in 't geheim liefhad, Robert Cassilis, thans geheel in zijn macht had, Ivan Congreve. Zij wist, dat zij liever tot het andere einde der wereld zou gaan, dan hem weer te ontmoeten. Zij haatte en tegelijk vreesde zij hem op een wijze, zooals zij nimmer had gedacht iemand te kunnen haten of vreezen. Doch aan het ontbijt vergat zij hem voor een poosje, omdat een andere ge dachte geheel en al beslag op haar legde. Indien zij Robert slechts kon helpen 1 „Ik zou alles ter wereld willen geven zelfs een jaar van mijn leven om hem te redden," zei zij bij zichzelf. Een jaar van haar leven Plotseling bleef zij bij deze ingeving stilstaan. Wie zou een jaar van haar leven koopen voor twintigduizend pond Veronderstel, dat zij een dergelijke aanbieding deed Zij lachte bij dit idee, doch het scheen onbewust toch wel eenigen indruk op haar te hebben gemaakt, want gedurende den geheelen weg naar kantoor bleef die vraag bij haar hangen. Een jaar van haar leven. Verkoopen aan iemand, die er be langstelling voor toonde en gedurende een jaar volkomen onderworpen zijn aan de wenschen van haar kooper. Zij trachtte de gedachte van zich af te zetten en toch zou het geen middel kunnen zijn om Robert voor een ramp te behoeden Natuur lijk zou hij nimmer te weten moeten komen, dat zij het had gedaan. Hem redden 1 Dat was slechts de eenige en uitsluitende reden, die bij haar over- heerschte. Doch hoe moest zij een kooper weten te vinden Zij was er absoluut zeker van, dat die zich in Enge- land nooit zou voordoen. Misschien in Amerika Den geheelen dag hield zij zich met dit plan bezig, juist voordat zij het kantoor 's avonds zou verlaten, moest zij nog iets in Cassilis' vertrek brengen. Hij zat recht voor zich uit te staren en de uitdrukking in zijn oogen vervulde haar met groot medelijden en droefheid. „Mr. Cassilis," sprak zij zacht. Met een flauw glimlachje om de lippen keek hij haar aan. „Ja, Miss Burlington Is is er in het geheel geen hoop, dat u dat geld kunt krijgen Hij schudde het hoofd. „Niet in het minst. Ik kan niets anders doen dan hier blijven zitten en wachten, totdat de instorting heeft plaats gehad." Zij wenschte hem zachtjes goedenavond en ver liet het vertrek. Cassilis ging rechtop in zijn zetel zitten. Bij haar vertrek was plotseling een vreemd gevoel over hem gekomen, alsof ineens de zon was verdwenen. En toch, vóór gisteren had zij voor hem niet meer beteekend dan een zeer bruikbare werkkracht. En vandaag, merkte hij bij zichzelf op, haatte hij alle vrouwen. Toen hij met het hoofd in de handen ging zitten herinnerde hij zich heel scherp, dat de kleur van Gilda's haar goudblond wr IV. DE ADVERTENTIE Gilda had haar besluit genomen. Zij zou trachten hem te redden. En aan gezien zij niets anders had dan haar persoon, zou zij zich in volle overgave opofferen. En daar zij bang was, dat zij er nog toe in staat zou zijn, op haar besluit terug te komen, haastte zij zich naar huis en schreef de volgende adver tentie TE KOOPEen jaar van een meisjesleven. Stelster dezer is bereid onvoorwaardelijk haar diensten te verleenen in elk opzicht tegen betaling van twintigduizend pond. Aanbiedingen moeten in het bezit zijn voor den een-en-dertigsten van deze maand. Dit was voldoende, daar bovendien de moderne techniek het gelukkig zoo ver heeft gebracht om een foto te laten overseinen. Op weg naar kantoor, den volgenden morgen, bood zij de advertentie aan bij het bureau van een der voornaamste Amerikaansche dagbladen. En toen zij later haar werkkamer binnentrad, wist zij, dat de teerling was geworpen de advertentie,' die vreemde advertentie, zou verschijnen. De dagen verstreken en reeds lang had Gilda eenig resultaat van haar advertentie kunnen tegemoetzien. Doch geen enkele aanbieding ont ving zij. Op kantoor had zij zeer veel werk te ver richten, aangezien Cassilis bezig was definitief orde op zijn zaken te stellen. Juist in deze dagen groeide tusschen hen beiden een groote waardee- ring. Het was, alsof er oogenblikken waren, waarop hij in haar een zekeren steun zag, haar miste, wan neer zij er niet was. Gilda voor zich was overtuigd, dat zijn belangstelling voor haar door niets anders werd veroorzaakt dan door het feit, dat zij een handige secretaresse was, en bovendien doordat hij zich den laatsten tijd zoo eenzaam gevoelde. Eens, na een zeer zwaren dag op kantoor, noo- digdc hij haar uit met hem mede te gaan dineeren. Nadien wist zij, dat, indien zich een dergelijke uit- noodiging nogmaals zou herhalen, zij haar niet meer zou durven aanvaarden. Het gevoel, dat haar overmeesterde, toen zij zich buiten de vormelijke sfeer van het kantoor aan zijn zijde bevond, deed haar vreezen, dat zij haar innerlijk geheim zou ver raden. Zoo gingen de dagen voorbij en ten slotte was het de dertigste van de maand. Indien haar niet binnen vier-en-twintig uur een aanbod bereikte, zou het te laat zijn. Zij wist, dat Cassilis met wanhopigen moed trachtte het gevaar op het laatste moment nog te doen wijken, doch zij wist eveneens, dat dit slechts door 'n wonder kon geschiedenen won deren zijn zeer schaarsch in dezen modernen tijd. Toen zij dien avond haar kamers bereikte, was zij moe door de onrust, die haar den geheelen dag had beziggehouden. De hospita kwam haar reeds bij de deur tegemoet. „Er is een brief voor u gekomen," zei zij. „Hij is juist een half uur geleden door een specialen bezorger afgegeven." In di< premieboek bevindt zich ook een prijsvraag: waaraan o.m. 'n serie geldprijzen verbonden is. Wij voldoen hier aan het verzoek van de Administratie der „Holland sche Bibliotheek" om den uitslag te publiceeren van het Visitekaartjes- Raadsel, voorkomende in het premieboek „Belinda kiest haar man". De goede oplossingen zijn: voor Nic. Haft - Soesf: Stationschef: voor R. Glyp - Assel: Glasslijper; voor Ir. Cees PuntInspecteur en voor D. Liete - Goor: Loodgieter. De Hoofdprijs, een boeken- rek met sigarenkast, viel na loting ten deel aan den heerW. L. van Velzel, Gasgracht 2. Meppel: de overige 20 prijzen van f 2.50 aan de Dames en Heeren: H. Huisman, Da Costastraat, Enschedé, A. H. Lechner, Scheidingsweg 4, RoermondT. Schrap, Bergakkerweg, Nunspeet: R. Hamerlinck, Kerkhoflaan 28, Terneuzen; J. F. G. Hac- québard, Graaf Adolfstraat 15a, Groningen; R. Veerman, Wandel pad 42a, Hilversum; A. H. Baurdoux, Huize „Aryama". Schoorl; J. C. Fray, Van Beyerenstraat 87, Den Haag B. Noor, Jan van Lies houtstraat 5, Eindhoven; J. C. v. d. Net,- Duymaer v. Twiststr. 20, Deventer; M. Post, Dodt van Flensbruglaan 193, Utrecht; P. du Bois, Zuiderkade 35, Franeker; L. van Dommelen, Marnixlaan 82, Amersfoort; A. J. v. d. Brandt, Tramsingel 1, Breda; Van Erp, Pro veniersingel 29a, Rotterdam; H. de Boer, v. 't Santstraat 83, Nij megen; J. P. W. Blasberg, Hoofdweg 417, Amsterdam; J. Merbis, Patrimoniumlaan 18, Veenendaal; P. Louwerse, Koudekerkscheweg O 12, Vlissingen, en A. M. Rietberg, Vechtstraat 48, Zwolle. DE PRIJZEN ZULLEN DEZER DAGEN AAN DE BOVENSTAANDE ADRESSEN WORDEN VERZONDEN.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1932 | | pagina 26