Zeeu wsche Sport De nieuwe Zuidelijke Ie klusser ..Middelburg". Hij wenschen de ploeg veel succes in de hoogste ufdeelirtg. kansen wisten te scheppen, doch deze werden over het algemeen slecht benut. Hieraan was evenwel ook het forsche spel van de Middelburg-backs niet vreemd. Deze beide spelers hebbcnweer eens getoond hun mannetje te kunnen staan eii 'n goede partij voetbal gegeven. Ook den doelman mogen wij niet vergeten, die zijn terrein uitmuntend verdedigd heeft en zijn inzin king van een paar weken terug te boven schijnt te zijn. Als wij daartegenover de verdediging der Lim burgers beschouwen, dan valt dit in hun voordeel uit. Wij vonden deze linie wel de zwakste van het juliana-elftal en menigmaal heeft hun keeper red ding moeten brengen, waar een juist ingrijpen der backs afdoende zou zijn geweest. Steeds weer blijkt de middenlinie der Zeeuwen het te moeten afleg gen tegen dezelfde linie der tegenstanders. De kant- halfs der groen-witten spelen zelden een wedstrijd, waarin men tevreden over hen kan zijn. De spil daarentegen is nog steeds de harde werker, de zwoe ger van het begin tot het eind. In dezen wedstrijd was het weer precies hetzelfde spel, werken van begin tot eind. De aanval der Middelburgers was vooral voor de rust en vlak tegen het einde zeer De beslissende wedstrijd Middelburg-Juliaua. Voor den wedstrijd ontvangen de Zuid-Limburgers uil de handen van den heer Polak een aandenken. De alldeliekoereeniging Marathonorganiseerde den Pink sterdag een wandeltocht, waaraan door circa ttti personen werd deelgenomen. Ook het „zwakke geslacht was in ruime mate vertegenwoordigd, zooals onze foto duidi'lijk Iaat zien gevaarlijk. Geweldig enthousiast is er gespeeld en niet het minst na het eerste doelpunt der Lim burgers, dat reeds in de eerste twee minuten ge scoord werd. Vanaf dat oogenblik is Middelburg gedurende een geruimen tijd de meerdere geweest. In die periode kwamen ook de beide eerste doel punten tot stand. Later zakten de groen-witten af en toen Juliana had gelijk gemaakt, vreesden wij het ergste. Plotseling tegen het einde kreeg de Zeeuwsche ploegden goeden toon weer te pakken. Er werd hard en enthousiast gewerkt, alles drong naar voren, er werd aan beide zijden gevochten om de overwinning. De achterhoede van Middel burg zuiverde met forsch spel, soms zelfs wel eens op de grens van het ruwe, haar gebied. De voorhoe de en middenlinie forceerden aanval op aanval, tot ten slotte de linksbuiten zijn kans kreeg en met een fraai doelpunt den wedstrijd en het eerste klasse schap won. VRIJDAG 20 MEI 1932 Start van de grasbaan-wielerwedstrijden, welke den Pink sterdag te Axel werden gehouden. hoogste afdeeling zoo gepiakkelijk zullen winnen. Dezen laatsten wedstrijd van de promotie-competi tie hebben wij wel den mooisten gevonden, welke gespeeld is. Voor ons is daarbij ook komen vast te staan, dat Juliana op het ranglijstje een hoogere plaats verdient dan zij inneemt. Naar onze meening doen zij niet onder voor een der overige concurren ten. Het aanvalsspel der Limburgers is van prima kwaliteit en het Middelburg-doel is dan ook menig maal in gevaar geweest. De beide vleugelspelers en de tnid voor zijn heel goede spelers, die wel No. 51 A Onder geweldige spanning is de laatste promo tiewedstrijd van Middelburg in een Zeeuw sche overwinning geëindigd. Mogen wij de berichten, welke op het oogenblik dat dit verslag geschreven wordt, binnenkomen voor officieel aannemen, dan heeft Helmond een 0 1-over- winning op De Valk behaald en is de kranige groen-witte ploeg er in geslaagd het eerste klasseschap te veroveren. Zeeland weer een eerste klasser, dat is iets, waarvan men in den aanvang van het seizoen nog niet durfde droomen, ja zelfs bij het begin van de promotie-wedstrijden niet. Dacht men niet algemeen, dat Middelburg zou blijken het „zwakste zusje" te zijn? De Zeeuwen werden niet meegeteld, ook toen zij de eerste twee promotie-wedstrijden in overwinningen omzetten. Inderdaad hebben zij de daaropvolgende twee wed strijden teleurgesteld, doch het herstel kwam in Valkenswaard en de oud eerste klassers moesten in Middelburg hun meerdere erkennen. De kansen stegen weer en wij hebben de vorige week reeds geschreven, dat deze kans een goede was. Helmond was in staat De Valk te verslaan, zeiden wij, Mid delburg kon winnen van Juliana. Het is beide gebeurd en hiermee is Middelburg aangeland op de plaats, welke zoo vurig begeerd werd. Wij wen- schen de groen-witten hiermee van harte geluk en hopen, dat zij in hun eerste jaar daar een behoor lijk figuur mogen slaan. Het is echter ook hier zoo als wij over Vlissingen schreven, toen deze vorige week hun tweede klasseschap veroverden. Er zal gedurende den zomer hard gewerkt en getraind moeten worden, want al is dan de zware promotie competitie met succes doorworsteld, dit wil nog niet zeggen, dat de Middelburgers het in de II 'ielerwedstrijden te Kapelle- brug. hen aardig moment tijdens den koppelmedstrijd. Moment tijdens de draverijen, n>elke op den Pinksterdag te Axel werden gehouden.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1932 | | pagina 27