CSCH£ KOLONIALE TENTOONSTELLING Langzaam vertoont de chaos, die weken lang de weiden van het Westbroek- park te Den Haag bedekte, lijn, vorm en kleur, en nu beseft men ook, hoe royaal en verfijnd van uitvoering de expositie wordt, die dezen zomer vele bezoekers naar de Residentie lokken moet om de inzending te bewonderen, waarmee ons land het vorig jaar ter Parijsche tentoon stelling de aandacht der geheele wereld heeft gevraagd. Vorige week werd het hoofdpaviljoen officieel geopend, en spoedig zullen ook de overige panden geheel ge reed zijn om de bezoekers te ontvangen. De aankomst van Corn. Houtman te Batavia in 1596 een der wandschilderingen in de ontvangstzaal Een typische voorstelling, die cultuur, bewerking en toe- passing van djati-hout op Java voorstelt, in den linkervleugel van hoofdgebouw. Maken reeds de exterieurs der groote paviljoens een toover- achtigen indruk door hun royale conceptie en kunstzinnige uitvoering, een enkel kijkje, dat wij den lezers hierbij reeds geven in het interieur, bewijst wel, met welk een zorg, met hoeveel kosten en hoeveel verfijnden smaak de expositie ingericht werd. De opening van het hoofdpaviljoen hebben wij echter gaarne willen vieren met de collectie op namen, die wij er in de laatste dagen reeds konden maken. VRIJDAG 20 MEI 1932 De groote Boedha, een der mooiste en rijkste beelden in de zaal der Volkenkunde No. 51 De zaal der Volkenkunde met het diorama van den schilder J. Elant (achtergrond), ver schillende Boedha-beelden (ter weerszijden) en enkele typen van Dajaks (in 't midden).

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1932 | | pagina 7