IKKEN 1482 VRIJDAG 27 MEI .1932 No. 52 Bij alle wonderbaarlijke uitvin dingen en technische ongeloofe- lijkheden heeft nog geen uitvin der het klaargespeeld om te wonen in een oud conservenblik, om in een hotel een weggegooid blik van spinazie of snijboontjes te vragen, en dat tot zijn huis te promoveeren. Toch kan het wel, het wonen in een conservenblikje of een oude petroleumkan; natuurlijk niet precies in een oud blikje, want dat is nog te klein voor het kleinste dwergenvolkje, maar in huizen die gebouwd zijn van blikjes. Op kleu rencombinatie moet men natuurlijk niet te streng letten, maar het materiaal is goedkoop en ta melijk gemakkelijk te bewerken. Er bestaat zelfs een heele kolonie, een heele stad van blik. In de buurt van Sevilla kan mén iets dergelijks vinden. Het is daar bekend als de Villa Lata, een kolonie van bouwvallige huisjes buiten de stad, waarin bedelaars, zigeuners, werklooze arbeiders leven. Deze Villa Lata bestaat uit enkele m De voornaamste straat van de Villa Lata, de blikken stad bij Sevilla. straten, d.w.z. ongelijke, modderige ruimten tusschen de huisjes riolee- ring, waterleiding, verkeersmiddelen, telefonie e.d. zijn er natuurlijk niet. De bewoners hebben op vuilnisbelten en in de bijkeukens van restaurants massa's conservenblikjes, petroleum- kannen, e.d. verzameld, tot er voldoen de materiaal was om er een huisje van te bouwen, d.w.z. een afgesloten ruimte van vier wanden en een dak, waarbinnen men eenigszins tegen vocht en koude beschermd is. Een nog grootere nederzetting, die, wat de grootte betreft, meer aanspraak maakt op den naam van stad, kan men vinden in de omgeving van Bey- reuth in Syrië. Armenistan, zooals deze stad heet, is geheel samenge steld van blik en oude kisten. De be- Een oude kap geeft aan, waar de winkel van den kapper in de blikken stad van Beyreuth ophoudt en begint. De blikken stad van Beyreuth. Het boudoir in de Villa Latamen ziet op deze foto duidelijk, hoe de huisjes zijn samengelapt van stukken blik en brokstukken van planken.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1932 | | pagina 10