Vrouwenleven Mode-Revue bij de Berlijnsche wedrennen be gehaakte Lampekap 1490 VRIJDAG 27 MEI 1932 No. 52 Mode-parade op de Grii- newald-renbaan bij Berlijn. Ook de heerenmode wordt niet ver geten. Een groep van twee heeren, gekleed naar de nieuwste mode voor de renbaan en een elegante dame. Het zou misschien wel interessant zijn eens te hooren wie er alzoo naar wed rennen gaat ter wille van de paarden sport. Van de vrouwen vooral zullen er zeker wel heel velen heengaan eerstens om bewonderd te worden want men maakt groot toilet voor de wedrennen en ten tweede om datgene wat er alzoo bij der gelijke gelegenheden behalve paarden en hardrijders nog te bewonderen valt. Het is immers al lang traditie geworden, dat, zoo wel in Duitschland als itrFrankrijk en Enge land, de groote wedrennen een interessante mengeling worden van sport en mode. De groote modehuizen zenden er hun manne quins heen met de nieuwste scheppingen op modegebied. Ze sieren de tribunes en paradeeren, met sierlijke passen, voor die tribunes heen en weer, als goed gedresseerde modepaardjes, die met chic en charme hiin elegante toiletten weten te dragen. Onder den drang der tijdsomstandigheden was er ditmaal 'n prijzenswaardig streven naar het vermijden van al te groote luxe in de kleeding der vrouwen, een feit, dat aan de aantrekkelijkheid dezer mode-parade geen afbreuk heeft gedaan. Integendeel. Er werd hier getoond, dat er ook zonder al te kostbaar materiaal buitengewoon elegante toiletten kunnen worden geschapen. Een bonte verscheidenheid van wandeljaponnen, korte en lange mantels, complets met bolero, pelerine of mantel, origineel gedragen zijden sjaals, effen manteltjes over bontkleurige japonnen of imprimé mantels over 'n effen japon, trok aan de bewonderende oogen der voor dit feest van sport en mode samengestroomde menigte voorbij. En wie hier snuffelen kwam naar iets nieuws, heeft er zeker wel iets van haar gading bij gevonden. Zelfs de foto's ervan geven ons al een levendigen indruk van wat er werd gedemonstreerd aan nieuwe japonnen en mantels met bijbehoorende hoeden, handschoenen en tasschcn. Ook de heerenmode wordt niet vergeten bij een gelegenheid als deze. Een onzer foto's vertoont een groep van twee naar de nieuwste mode voor de renbaan gekleede heeren met een elegante dame. PAULA DE ROSE. Het schijnt, dat ik bij de beschrijving der ge haakte lampekap, in ons nummer van 6 Mei, voor sommige dames nog niet duidelijk genoeg ben geweest. Ik zal dus enkele vragen daaromtrent hieronder even beantwoorden. 18de toer: telkens 7 stokjes, waarna 4 gaatjes van 3 stokjes en 4 maal 2 losse st., beteekent 7 stokjes, 2 losse St., 1 stokje, 2 losse, 1 stokje, 2 losse, I stokje, 2 losse, en dan weer 7 stokjes, enz. Alle gaatjes bestaan uit 2 losse st. tusschen stokjes: 5 gaatjes beteekent dus 5 maal: 2 losse, 1 stokje. 23ste toer men begint met dezen toer waar men gebleven is bij den vorigen toer, zorgt er echter voor dat de 13 stokjes telkens precies boven den gaat jesdriehoek van de vorige kleur komen. Dit wijst zich vanzelf aan. Bij het haken zal men ondervinden, dat het werkje heel gemakkelijk is, vooral daar men ook nog de foto van het kapje erbij heeft om te verge lijken. THÉRÈSE. Eenige der mannequins, die de nieuwste toiletten demonstreerden voor lente en zomer.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1932 | | pagina 18