VROUWENLEVEN Kinderen aanKIeeden is een Kunst op zichzelf 18 VRIJDAG 3 JUNI 1932 No. 1 moet er ook bij de kinderkleeding har monie zijn in 't geheel. Een fraai jurkje, een keurige mantel en een mooi hoedje vormen lang niet altijd een goed geheel, kunnen zelfs bij elkaar leelijk wezen. Ook kunnen een jurk of 'n mantel, die op zich zelf heel mooi zijn, ongeschikt wezen voor onze kinderen omdat ze hun iets ouwelijks geven. De veiligste weg bij het kleeden der kinderen is zeker de weg van eenvoud en degelijkheid. Eenvoudige kleeding van goed materiaal, dat behoorlijk kan wor den gewasschen draagt tevens bij tot de levensvreugde van onze kinderen die dan niet op allerlei manieren in hun be wegingen belemmerd worden uit angst voor kleerenbederf. Naast die eenvoudige kleertjes, die we in den regel onze kinderen laten dragen, moet er nu en dan eens 'n feestjurk wezen. Voor zulk doel beelden we hierbij af 'n paar fraaie Parijsche mo dellen, speciaal voor kinderen ontworpen. Zooals men ziet, reiken deze jurkjes bijna tot aan de knie. De overdreven korte kinderjurken hebben afgedaan. Het eerste model, van Fairyland, vertoont een jurkje van opengewerkt wit borduursel een wijden ingerim- pelden rok onder 'n kort strak lijfje. Het kleine schouderkraagje is, evenals het rokje, met smalle ruches afgewerkt en 'n klein rose strikje met laag neer hangende einden geeft 'n frisch kleuren- toetsje aan het smettelooze wit. Het tweede model is van Irmone. Dit allerliefste, geheel aparte jurkje is vervaardigd van wit faille met biesjes van jade-groen en abrikozenkleur, ter wijl kleine bloe metjes, in deze beide kleuren ge borduurd, 'n drie hoek vormen bo- 'n iedere „étage". Ook deze kinder jurk heeft 'n kort strak lijfje. Tot slot nog 'n fleurige gebrei de jumper voor 't grootere meisje. Deze jumper is gebreid van witte wol, met haak werk in alle kleu ren van den re genboog voor het kraagje en de mouwtjes. Er wordt 'n witte baret bij ge dragen en 'n witte das. PAULA DEROSE. Over één ding zullen alle moeders het wel eens wezen: ze willen gaarne dat haar kinderen er zoo aardig mogelijk uitzien. Maar lang niet alle moeders hebben er slag van haar klein tjes goed aan te kleeden. Toch is ook deze kunst heusch niet zoo moeilijk aan te leeren. Zooals bij vele andere dingen spelen ook hier liefde voor het werk én oplettendheid een groote rol. Liefde is er natuurlijk wel, maar in vele gevallen brengt die liefde tot overdreven op smuk en die is, zeker voor kinderen, uit den booze. Kinderkleeren behoeven niet duur te wezen. In 'n eenvoudig jurkje van onverschietbaar katoen met afstekend biesje bijvoorbeeld en 'n bijpassend eenvoudig hoedje zal ieder klein meis je er lief uitzien, terwijl een opgedirkt kind 'n onaangenamen indruk maakt. Kinderkleeren behoeven niet duur te wezen, zei ik hierboven, maar toch moeten we in het oog Kinderjurk van. wit borduursel met kleine ruches ter afwer king en een rose strikje van voren. Gebreide wit wollen jumper met gehaakt kraagje en mouwtjes in alle kleuren van den regenboog. Wit wollen muts en das. Kinderjurk van witte faille met biesjes en kleine borduursels in jade- en abrikozenkleur. houden, dat ook voor kinderen goedkoop duurkoop kan blijken. Een mantel, bijv., moet van goede kwaliteit zijn, wil men er plezier aan beleven. Voor schooldracht zijn en blijven de eenvoudige, de gelijke jekkers het aardigst en het voordeeligst in het gebruik en zeer zeker wanneer men 'n groot gezin heeft dan kan zoo'n jekker van 't eene kind op het andere overgaan, waarbij de meisjes het eene stel knoopen en knoopsgaten benutten en de jongens, als zij aan de beurt komen, het andere. Hoofdzaak bij de kinderkleeding is zeker wel 'n zorgvuldige op lettendheid. Het effect van het aardigste jurkje wordt bedorven wanneer hier en daar het onder goed te voor schijn komt of wanneer de kou sen slobberen. En evenals bij die der grooten

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1932 | | pagina 18