ZEEUWSCHE SPORT 22 VRIJDAG 3 JUNI 1932 No. 1 cnirrru» Ongeveer 170 deelnemers gaven acte de presence bij den 45 K.M. afstandsmarsch van E. M. M. De groep van E.M.M. vertrekt het eerst. Voor de tweede maal hield de athietiek-ver. E. M. M. te Middelburg een afstandsmarsch. Deze marsch over 'n afstand van 45 K. M. is voor de organiseerende vereeniging wel 'n succes geworden. Niet minder dan ruim 170 deelnemers verschenen aan den start, hetzij in groepen, het zij als persoonlijke deelnemers. Was de tocht vorig jaar provinciaal, thans was deze nationaal en hadden ook wandelaars van buiten de provincie gelegenheid deel te nemen. Gezien de hooge kosten en de moeilijke verbinding met Zeeland was de deelname van buiten Zeeland niet groot. Twee leden van de Rotterdamsche Wandelsport-ver- eeniging, twee dames van de Haagsche Wandel- sport-vereeniging, twee heeren van Sparta uit Bergen op Zoom, een vijftal van de Delftsche Wan- delsport-vereeniging en de heer Ahlrichs, Secretaris van de Wandelsport-afdeeling van de K. N. A. U. waren de niet- Zeeuwen die deelnamen. Wij twijfelen er niet aan of een volgende keer zullen meerdere deelnemers van buiten de provincie van de partij zijn, dank zij de propaganda, welke deze deelnemers voor deelname aan de Zeeuwsche af- standsmarschen zullen maken. Wij hebben met verschillende van deze wandelaars gesproken en zij waren eenparig in hun oordeel over dezen marsch Zij waren allen opgetogen, enthousiast over de wijze van organisatie, de ontvangst en het gekozen parcours, dat inderdaad ook wel al het schoons, dat Walcheren kan bieden, in zich sloot. Wanneer wij de route even nagaan en zien, dat van Middel burg over Koudekerke, Biggekerke, Valkenisse, Westkapelle naar Domburg werd gewandeld en vandaar door een deel van de bosschen naar Vrou wenpolder, verder over Veere naar Middelburg, dan gelooven wij, dat ,,E. M. M." voor wat natuur schoon en afwisseling betreft geen betere route had kunnen kiezen. De eenige moeilijkheid was de slechte toestand der wegen op sommige plaatsen, doch dit is iets waar de organisatoren van den marsch geen schuld aan hebben. Wij hebben den deelnemers, die onder bijzonder goede weersomstandigheden den tocht konden volbrengen, van begin- tot eindpunt gevolgd en daarbij bewonderd hun uithoudingsvermogen en den goeden geest, die onder alle deelnemers heerschte. Er was een jury, die te beoordeelen had, welke groep als het mooiste geheel moest worden beschouwd. Daarbij moest rekening gehouden worden met het tenue, den marschvorm, tempo, enz. Deze commissie had lang geen gemakkelijke taak, daar verschillende groepen den geheelen weg keurig gemarcheerd hebben. Wij konden althans De afstandsmarsch van E.M.M. Hierboven de groep der gymnastiekvereniging „Achilles." welke den Ier prijs kreeg voor de fraaiste groep. De afstandsmarsch van E. M. M. Voor het grootste aantal deelnemers kwam de prijs aan de V. T. V welke groep wij hierboven aan den wandel y.ien. De Marine Sportclub uit Vlissingen. welke op den 45 K M. afstandmarsch den tweeden prijs verwierf. Onze Zeeuwsche voetbalcltibs. De Sassche Boys van Sas van Gent. welke ploeg tijdens het afgeloopen seizoen voor het eerst in de 3e kl. van den K.N.V.B. uitkwam. De Boys leverden in hun afdeeling ver dienstelijk werk. „wandelend" afgelegd. De bedoeling van deze tochten is de „wandelsport te bevorderen en te propageeren. Dit doel zal niet bereikt worden, zoolang er nog steeds deelnemers zijn, die jagen en jakkeren, om toch maar als één van de eersten binnen te komen. Daar om was het goed gezien de bepaling te maken, dat het „E. M. M."-peleton niet gepasseerd mocht worden. Dit had tot gevolg, dat het wedstrijdkarakter voor een groot deel, zij 't niet heele- maal, was verdwenen. Slechts zes van het groot aantal deelnemers moesten opgeven. Het is voor de wandelsport in het algemeen een succesvolle dag geweest en wij hopen, dat deze tocht aanleiding moge zijn tot een sterke uitbrei ding van 't aantal beoefenaren van dezen tak van sport iu Zeeland. Aan „E. M. M." komt de eer toe van het iuitiatief van dergelijke tochten en ook met dezen tocht heeft de Middelburgsche vereeni ging weer eengoed en belangrijk werk gedaan in het bleang van de wandelsport. niet veel verschil merken en het zullen kleinigheden geweest zijn, welke tenslotte den doorslag hebben moeten geven. Tenslotte bleek, dat de ploeg van de organiseerende vereeniging den eersten prijs be haald had. Dit is een gelukwensch aan het adres van deze keurige ploeg onder leiding van haar „kwieken" aanvoerder waard. Een keurig staaltje van sportiviteit leverde deze ploeg, door spontaan haar prijs aan de opvolgers, de Achilles-ploeg, af te staan. Als tweeden-prijs-winnaars kwamen nu de „Jantjes." Het kwam ons voor, dat deze ploeg van begin tot het eind een zeer goed figuur heeft gemaakt en dezen prijs alleszins verdient. Van de persoonlijke deelnemers, althans van de deel nemers buiten ploegverband, is ons het tweetal Rotterdammers het meest opgevallen.Deze heeren hebhen echt wat men kan noemen den afstand De voetbalclub C. V- V. te Colijnsplaat. wist de zwaluwen uit Middelburg met4- -3 in den bekerwedstijd te verslaan

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1932 | | pagina 22