Zeeuwsch Nieuws Zeeuwsche Omroep No. 1 VRIJDAG 3 JUNI 1932 25 Ha!l">, hallo Hier is de persdienst van den officieelen Zeeuwschen Omroep. Het verder vertellen van deze be richten is geoorloofd. Men meldt ons uit Wissekerke, dat op het gehucht Geers- dijk een melkoorlog is uitgebroken, met het gevolg, dat de prijs dadelijk tot vier cent per liter daalde. „Melk is goed voor elk," zelfs wanneer zij oorlog voert Te Hansweert is aangekomen het motorschip Noord- friesland, om een lading aardappelen in te nemen voor Engeland. Hansweert is hiermede, zoo jubelt althans onze berichtgever, tot zeehaven gepromoveerd. Op de zee en de haven na, zeker Men seint ons uit Goes, dat het crisis-comité de wanhoop nabij is, omdat het reeds dagenlang op zwart zaad zit. Optimisten beweren, dat het comité nu pas zijn naam waardig i3. Een zich noemend waarachtig Middelburger", die met het lot van de noodlijdende stoomtram Walcheren" be gaan is, zag gaarne dat wij alle goede Zeeuwsche boeren opwekten om hun melk, boter en eieren uitsluitend met de tram te laten vervoeren. De waarachtige Middelburger denkt zeker, dat ook een verzwakte stoomtram met versterkende middelen op de been gehouden kan worden. De gemeenteraad van Sluis heeft aan den fitter der gas fabriek, van 22 Mei tot i September, ontheffing verleend van de verplichting om de gaslantaarns aan te steken. Het praatje gaat, dat de man in dien tusschentijd de vele gaatjes in de kousjes moet stoppen. Men telegrafeert ons uit Hansweert, dat aldaar een ingezetene door den A.N.W.B. Toeristenbond tot „water- consul" benoemd is. Wij hadden nog nooit van zulk een heerschap gehoord bepaald familie van den Nederland- schen regenmaker. Stoffige wegen zullen nu om en bij Hans weert wel niet meer voorkomen Een inwoner van Terneuzen toog dezer dagen naar Gent, lette daar niet op het stedenschoon, maar stal in een her berg een briefje van tien, welk waardepapier hij, na zijn arrestatie, ten politiebureele opat, om het bewijsstuk van zijn misdaad te vernietigen. De Belgische justitie staat thans voor 'n groote moeilijkheid. Als langvinger is de arrestant niet safe, maar als levende brandkast weer wel Onze correspondent te Vlissingen schreef ons, dat de beheerder van het vliegterrein van de K.L.M. een „lig"- penning ontvangen heeft. Wij hopen, dat de K.L.M. vlug tot het uitreiken van loop- en zitpenningen overgaat, daar heeft men over dag tenminste iets aan. Tot de volgende week, dames en heeren Een gezellig zitje in het Bellamy pack te Vlissingen. Hoe een hond mee kan passagierenEen rijk zitje in de auto. De Spaansche kooplieden met hun met kruiken bela den ezels zijn er weer en trekken op nieuw de aan dacht in onze provincie. De mooie plekjes onder Domburg trekken ge leidelijk weer meer bezoek, nu de boomen en plantsoenen den zomerschen tooi aannemen. En ook het Domburgsche strand gaat"\^ zoetjes aan uit zijn winterslaap verrijzen nu de kleuters er zich al komen vermaken. Vanaf een meer vulgaire, maar toch goed verzorgde plaats achter op de pets kan het trouwe huisdier ook genieten van het natuurschoon Een druk oogen- blikje langs de kade teTerneuzen.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1932 | | pagina 25