AFRÏ^ y verzeilde bij Tietz of een ander groot warenhuis met de bedoeling zich negercolberts en negerinnen- japonnen aan te schaffen. Of het nu komt, dat men in ge noemd magazijn niet precies met de negeromhulsels bekend was, dan wel dat de firma meende, dat aan Het entree. Op den achter grond een stukje oerwoud. iemand die de ontwikkeling van het conser- veeren van levensmiddelen volgt, zal ooit heb ben vermoed, dat de op zijn beschaving zoo trotsche blanke er nog eens toe zou overgaan, het zwarte werelddeel, Afrika, te imiteeren en in het hart van Europa een klein Afrikaatje zou bouwen, dat behoudens in zijn uitgestrektheid in niets verschilt van het origineel. Dit soort Afrika-in-blik is verrezen ongeveer 90 kilometer van Berlijn en werd gebouwd door een voormalig Afrika-reiziger, een zekeren heer Robert Preuss- ner, die zoo'n geweldige „Sehnsucht" had naar dat land, dat niets hem te veel was, aan dat ver langen te voldoen. Zeven jaren lang heeft hij er aan ge werkt en sleepte alles wat maar eenigszins aan Afrika herinnerde bij elkaar, zooals pal men, negerhutten en zelfs zoo links en rechts van den weg stukjes oerwoud, tot dat liet geheel den aanblik had van het land dat als een ideaal in zijn hersens rond spookte. Toen alles gereed was ging hij blijkbaar op zoek naar negerklecding en De neger-bierkneip met On-negersbier. Negerhut te huur, voorzien van alle ne gergemakken inclu sief negerbadkamer. De eigenaar bezig bij het bouwen van zijn Pension" De Olifant bleek tegen den Duit- schen „Moesson" niet bestand en wordt daarom „waterdicht" ge maakt.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1932 | | pagina 4