j No. 1 de origincele ncgerkleedij niet bijster veel te verdienen was, in ieder geval, hoe het ook zij, het resultaat is thans, dat de bevolking van „Neu- Afrika" zooals op een bord te lezen staat, in prach- tige indianencostuuins is uitgedost en desondanks niet het meest ernstige gezicht ter wereld „negertje speelt." Toen het dorp echter gereed kwam, scheen de eigenaar zich toch wel een beetje eenzaam te voelen, ondanks de aanwezigheid van pseudo- wilde en echte tamme jungle-beesten, want het duurde niet lang of hij nam patent op zijn creatie en plaatste een groot bord boven den ingang, waarop hij zijn negerdorp als pension aanbeval VRIJDAG 3 JUNI heeft genomen en boven het gedeelte aan deze zijde van den aequator met haar ge bruikelijke hardnekkigheid achterwege blijft, zoodat er waarschijnlijk een andere zwarte-huid-!e verander gevonden zal moeten worden om de illusie en het doel nog meer te benaderen dan thans het geval kan zijn. Ondertusschen vraagt men zich wel met ecnige 1932 De trein wordt net echt" met 'n cocktail van neger- en indianengehuit begroet. '*s,Een gedeelte van „Nieuw-Afrika" bij Berlijn. Een kijkje in het negermuseum Op de hutten staan ooievaars, die voor de securiteit maar nagemaakt zijn. anders zou de jungle-illusie van tijd tot tijd wegvliegen. aan ieder wien de beschaving te machtig werd en die voor eenigen tijd de allures van onbeschaafde wilde aannemen. Hij stichtte zelfs in zijn „Gelande" een behoorlijke bierkneip, zeker als hij was, dat een Duitscher liever alle verlangens en illusies opgeeft, dan van zijn potje bier afstand te doen en zoo ziet men het dan gebeuren, dat in 1932 een groot aantal Duitschers, die er spijt van hebben niet als negers geboren te zijn, alsnog probecrcn aan dat gemis zooveel mogelijk tegemoet te komen door zoo lang als maar mogelijk is in dat neger dorp te gaan wonen en te kijken naar een soort jungle en een imitatie-olifant, die alsmaar niks doet, en zich te verdiepen in het museum met neger instrumenten, die zoo en zoo gebruikt moeten worden, wanneer men voldoende geacclimatiseerd en een echte neger geworden is. Inmiddels valt het te betreuren, dat de zon van deze geographische nieuwigheid geen nota verbazing af, waarom men toch zoo ontzettend veel moeite doet, de wilde bewoners van Afrika te beschaven en tot 'n meer mensch- waardig bestaan op te heffen, als aan den anderen kant de bescha- vers toch weer pogingen in het werk stellen om wilden te worden. Indien dit „lumineuze" idee ingang vindt, zal het niet lang duren of de Kamers en de Staten- Generaal vergaderen ergens in het Haagsche Bosch hurkend op den grond met een Goudschc vredes pijp, terwijl de verslaggevers hun copie weer in groote steenen bei telen. L. V. Er wordt 'n mensch geslacht.. De kan- nibalenslager waakt angstvallig voor het stukslaan van zijn pols-horlogeglas.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1932 | | pagina 5