Zeeuwsche Omroep Hallo hallo hier is de persdienst van den officieelen Zeeuw- schen Omroep. Het verder vertellen van deze berichten is ge oorloofd. Men meldt ons uit Hansweert, dat er na de afrekening van de burgemeestersfeest-onkosten een overschot bleef van f 9.96, welk bedrag gelijkelijk werd verdeeld onder de plaatselijke armbesturen. Het is voor de andere armbesturen in Zeeland niet prettig, dat zij uitgesloten werden van die gelijke verdeeling Onze correspondent te Westdorpe seinde ons, dat in zijn ge meente een hondendressuurvereeniging is opgericht, welke den naam koos van „Nooitgedacht." Dat is bijzonder dankbaar van die vereeniging, want wan neer er wel gedacht was in Westdorpe, zou deze nieuwe orga nisatie wellicht nooit ontstaan zijn Dertig ingekomen brieven maakten ons bekend met het schokkende feit, dat bij een landbouwende weduwe te Over- zand één varken twee-en-twintig biggetjes geworpen heeft. Wanneer in Zeeland de standaardprijs geldt, welke onlangs op de Woerdensche markt werd vastgesteld ('n big voor 'n kus) zal de weduwe misschien niet lang meer weduwe zijn Uit Krabbendijk vernamen wij, dat de rekening 1931 van de Zuid-Bevelandsche gascentrale „Oosteinde" voor den gewonen dienst sluit met een kwaad slot van zevenduizend gulden. Wij gelooven, dat de goede sloten bij Lips nog heel wat voor- deeliger in prijs zijn dan de kwade sloten te Krabbendijk. Op Noord-Beveland, zoo telefoneerde men ons uit Wissen- kerke, staat iets te gebeuren, waar heel Zeeland trotsch op zal gaan. Er wordt een comité gevormd, dat op nader te bepalen tijd en plaats een monument zal onthullen voor den „Onbeken den Winkelier," die het liefst zijn klanten helpt tijdens het middageten. Het comité zal den heer Lammetje Dondermond verzoeken, de onthullingsrede uit te spreken, terwijl bekende en onbekende collega's een krans zullen neervlijen met zijde wormlinten, dragende het opschrift „Aan den onbekenden „vóórkomenden" middagmaler." Dezer dagen is de kostganger B., een Brusselaar, uit zijn pen sion te Axel verdwenen (met een gestolen costuum, 'n horloge, 'n fietsplaatje en f 10c.- van zijn kostbaas) op een geleende fiets en niets achterlatende dan onbetaalde rekeningen. Wanneer dit jongmensch zich verzekeren gaat tegen moge lijke eigendomsschade, zal hij ook 'n bitter beetje aan premie moeten betalen Het haantje van den Middelburgschen toren „den langen Jan" is opnieuw verguld. Eerst had men het willen verzilveren, met het oog op de vele daken van dat metaal, welke op de Mid- delburgsche panden liggen. No. 2 VRIJDAG Het gemeentebestuur van Middelburg bracht een bezoek aan de voltooide prise d'eau der Middelburgsche waterleiding te Oranjezon 10 JUNI 1932 Tot burgemeester van West- kapelle werd benoemd jhr. mr. A. F. C. de Casembroot. De polder van het waterschap Poortvliet wordt van 'n electrische bemalingsin- nchting voorzien. Een kijkje op het werk. Hoe Brouwershaven er uitziet, van den in aanbouw zijnden nieuwen toren. De heer P. Bogert te Tholen bezit een Shetland sche ponywaarbij als bizondecheid een veulendat de eigenaar als ^schoothondjekan meedragen. Als de appelboomen Moeien in Z^onnemaire Wegens de jaarlijksche schoonmaak van de haven te Goes was de scheep vaart gedeeltelijk gestremd en voerde de bekende ex peditie-onderneming Van der Schoijt haar goederen ae.n met een van haar vrachtauto's, die voor 2ee- land zeldzaamheden mo gen heeten. Het geheel woog 28 ton. w.o. pl.m. 18 ton goederen. Het gevaar te trok veel belangstelling. De verbindingsweg tusschen IJzendijke en Philippine nadert by de Pyramide de voltooiing, waardoor reeds een gr00te verbetering is verkregen voor het verkeer tusschen Oost en West-Zeeuwsch-Vlaanderen. Een lid der tallooze wetenschappelijke genootschappen in Zeeland heeft j.l. Donderdag te Hoedekenskerke bespeurd, dat de hageisteenen hier en daar 'n decimeter hoog lagen, 't Dikste laagje is opgeschept en zal in de ijskast van een der slagersleden bewaard worden tot in lengte van dagen. Getracht zal worden een chocolade-hagelslag-fondsje te stichten, om daaruit de kinderen der leden te tracteeren Tot de volgende week, dames en heeren Het monumentale kerkgebouw te Brouwershaven krijgt een nieuwen toren. Een kijkje op de kerk. waarvan het vorige torentje reeds is afgebroken

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1932 | | pagina 25