Zeeuwsche Sport No. 2 VRIJDAG 10 JUNI 1932 59 Het nut van een geslotenvoetbalseizoen blijkt voor velen nog een gesloten boek. Vlissingen trapt er nog lustig op los. /Zondag werd van den 2e klasser Tegelen met 1-3 verloren. Spelkiekje uit deze match voor het VHssingsche doel. Als de voetbalcompetitie ten einde is ziet men overal de verschillende vereenigingen zich opmaken tot het organisecren van Beker-, Serie- en Nederlaagwedstrijden. Het voetballen is geen specifieke wintersport meer. Er wordt den geheelen zomer door gevoetbald, van temperatuur trekt men zich niets meer aan. De bal moet en zal rollen, ondanks alles. Wij zijn geen bewonderaars van het voetballen door alle seizoenen heen, niet zoo zeer, omdat de tijd van het jaar er niet geschikt voor zou zijn, maar meer omdat wij het noodzakelijk achten, dat de voet baller na een meestal zware competitie eenige maanden rust moet hebben. Geen algeheele rust willen wij voorschrijven, doch wij zouden willen zien, dat de voetballers het wedstrijdspelen gedu rende de zomermaanden nalieten, zonder echter hun training te verwaarloozen. Een enkele wed strijd is wel noodzakelijk, doch het steeds maar weer van week tot week spelen van vriendschap pelijke wedstrijden achten wij niet gewenscht. Ge durende den tijd, dat het competitierad in ruste is, moet de voetballer zich op een speciale training toeleggen. De fouten en tekortkomingen in het winterseizoen opgemerkt moeten in de stille perio de verbeterd en aangeleerd worden, liefst onder deskundige leiding. Gelukkig is er allerwege een verlangen te bemerken naar training onder des kundige leiding. Verschillende vereenigingen in Zeeland hebben, meestal met zware financieele offers, een trainer aangesteld. De grooterc vereeni gingen kunnen zich de luxe van een beroepstrainer veroorloven, de kleinere moeten zich tevreden stel len met een oud-voetballer uit eigen omgeving, die in zijn eigen jeugd getoond heeft het voetbalspel onder de knie te hebben. Beide echter zijn op den goeden weg en zullen ongetwijfeld na verloop van tijd de vruchten plukken van de opofferingen, welke zij zich thans getroosten. Wanneer deze trainers nu maar speciaal de jonge voetballertjes in het oog houden, dan kan na verloop van eenige jaren ons Zeeuwsche voetbal daarvan profiteeren. Wij weten, dat kereltjes van 8 tot 10 jaar af zich thans bij tientallen bij de verschillende vereeni gingen aanmelden. Laat men hen kalm aanpak ken en hen opvoeden tot sportieve voetballers. Door hun thans bij te brengen, dat voetbal ge speeld dient te worden voor het spel alleen, kun nen vele van de onaangenaamheden, welke we thans al te vaak op de voetbalvelden zien gebeu ren, misschien tot een minimum beperkt worden. Niet alleen technisch maar ook moreel goede voet ballers kunnen thans gekweekt worden, opdat de naam van het Zeeuwsche voetbal in de toekomst een goede zal zijn. Wij gaan in Zeeland steeds vooruit de vereeni gingen al of niet in Bondsverband komen als pad- Nederlandsche athleten, die voor uitzending naar Los Angeles in aanmerking konten. Van l.n.r. Berger. Peters en mej. Schuurman. Zittend mej. Gisolf. avonds gespeeld wordt. Dit is weer niet anders mogelijk, omdat op het platteland later gewerkt wordt dan in de stad en ook omdat men zich daar aan den zonnetijd houdt en dus steeds een uur achter is. Zaterdag a.s. zal de Zeeuwsche Athletiek Bond een nationalen wed strijd ter gelegenheid van zijn vijf jarig bestaan houden. Tot deelname aan dezen wedstrijd zijn uitgenoodigd en bereid gevonden de Cadetten uit Breda. Wij kennen deze heeren van vorig jaar, toen zij deelnamen aan de Bondsontmoeting en zijn er van overtuigd, dat het Zaterdag een mooie en spannende kamp zal wor den. De daaropvolgende twee weken zullen de Kampioenschappen van denzelfden Bond verwerkt worden, een deel te Middelburg en een deel te Vlissingen. Zeeuwsche elftallenrevue. De reserves van Zeelandia (Middel burg) bezetten de laatste plaats in de 3e klasse. Wij sluiten met deze kiek de serie der K.N. V.B.-ploegen. denstoelen uit den grond. Vorig jaar nog telde de Zeeuwsche Voetbalbond ruim dertig vereenigin gen, thans na het seizoen 1931/32 zijn niet min der dan 60 vereenigingen aangesloten. Voor den voetballer, die uit ver schillende overwegingen, of door een voetbalver bod van de zijde van 't Gemeentebestuur niet in staat is op Zondag te voetballen, is 'n Zaterdag middag-competitie inge steld. Deze competitie is aangevangen met 24 elf tallen, verdeeld over 3 af- deelingen. De ineeste de zer vereenigingen zijn in Zuid-Bevcland gevestigd, terwijl ook op Noord- Beveland 'n viertal deel nemende vereenigingen huizen. Veere is als één ling op Walcheren tot de competitie toegetreden en zal den strijd moeten aan binden met de N.-Beve landers. Dit levert door de moeilijke verbindingen met Noord-Beveland tamelijk groote bezwaren op, vooral ook omdat des Zeeuwsche elftallenrevue. Kiekje van „de Zeeuwen", een der jongste 3e klussers uit Vlissingen. De ploeg kwam tijdens het afgeloopen seizoen voor het eerst uit in de 3e kl. van den K. N. V. B.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1932 | | pagina 27