De donkere Tijd.... VRIJDAG 10 JUNI 1932 No. 2 Zelfs een clown slaagde er niet in de menschen te amuseeren. Ja, beste menschen, we zitten in het schuitje, en moeten varen. We geven toe, dat we pessimistischer hadden k tin nen zijn, maar we mogen ons toch ook niet overgeven aan een wanhoopsstemming, die den laatsten ondernemingsgeest en het laatste vertrouwen fnuikt. Neen, het moge dan ook zoo zijn, dat velen weinig of geen vertrouwen meer in de toe komst bezitten, wij voor ons voelen ons geroepen van ach ter de wolken het zonnetje te voorschijn te roepen, om het te laten schijnen in de donker ste hoekenLaat „Ons Zee land" het zonnetje in vele huizen zijn I Op deze ge dachten zijn we afgestemd, en als ons blad ééns per week een uur van genoegen en van Paarden waren er maar weinig opgekomen. De donkere tijd is ook voor Zeeland aangebroken, ondanks het feit, dat de zomerzon geen wolkje aan de lucht laat, en alles een feestelijken glans geeft. Wij schreven er reeds over in een artikel over de boerderij, en het bleek ons later, dat we niet te veel hadden gezegd, en dat helaas ons pessimisme niet alleen door velen wordt gedeeld, maar zelfs in veel erger mate wordt gevoed. terwijl een mackttafereeltje aan den voet van den ouden stompen toren een zekere fleu righeid niet was te ontzeggen Ook de loten van de van oudsher beroemde loterij gingen maar traag van de hand, al deed de colpor teur nog zoo zn best om de aan dacht te trekken. De Zierikzeesche paardenmarkt, voor Schouwen een gebeurtenis van den eersten rang. bracht ditmaal slechts weinig menschen op de been.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1932 | | pagina 8