No- 2 VRIJDAG 10 JUNI 1932 41 Ook datgene, wat onder den naam kermisde paardenmarkt tot een heuglijke gebeurtenis wil ma ken. kon zich niet in een druk bezoek verheugen. verstrooiing kan brengen, dan voelen wij ons rijkelijk beloond. Ondertusschen was het alles zwart, wat we van daag zagen. De Zierikzee- sehe paardenmarkt, voor Schouwen een gebeurtenis van den eersten rang, bracht ditmaal slechts weinig men- schen op de been. Het was in Zierikzee niet zoo veel drukker dan op een gewonen marktdag. Paarden waren er maar weinig opgekomen, en het scheen wel, alsof zij in 't draven al evenmin zin hadden als hun eigenaars. De menschen stonden maar wat bijeen, gekocht werd er om zoo te zien niet, en ook de loten van de van oudsher be roemde paardenloterij gingen maar traag van de hand. Zelfs een clown, die zich had opgemaakt, om aan dit jaar- lijksch gebeuren glans en vroo- lijkheid te verleenen, slaagde er niet in, de menschen te amusee ren. Ook datgene, wat onder den naam „kermis" de paarden markt tot een heuglijke ge beurtenis wil maken, kon zich niet in een druk bezoek verheu gen. Melancholisch klonk de bel van den bijna leegen luchtschom- mel, en de schuitjes van den draaimolen schenen ook al niet dien zwier van anders te heb ben (maar misschien was dit wel verbeelding). Maar het best uitgedrukt vonden we den geest van dezen dag in de gezichten van een rij jonge meisjes, die baloorig in een vensterbank bijeen zaten Zoo was het in Zierikzee.... En toen we met de boot terugvoeren, en bemerkten, dat een kaartje enkele reis en een retour slechts 50 cents schelen, hebben we een oogenblik ons hoofd ge schud over zooveel aardsche inconsequentie, en heeft ons een oogenblik óók de zwartheid des levens bekropen, die we echter spoedig weer hebben afgeschud, wantachter de wolken is en blijft de zon 1 De acrobaat trok nog veel Melancholisch klonk de bel van jeugdige belangstelling, den bijna leegen luchtschommel. Maar het best uitgedrukt vonden ive den geest van dezen dag in de gezichten van 'n rij jonge meisjes, die baloorig in een vensterbank bijeen zaten.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1932 | | pagina 9