z: r+'1 ■- Zeeuwsche Omroep 88 VRIJDAG 17 [UNI 1932 No. 3. De te Oostburg in aanbouw zijnde uitbreiding van het R.K. ziekenhuis nadert de voltooiing. Te IJxendijke ontstond door onbekende oorzaak brand in de groote landbouwschuur van den heer de Blaaij. De IJzendijksche brandweer, die in dergelijke gevallen meer kan doen met een haak dan met een spuit, haalt de nog overeind staande muurresten omver. Te Aardenburg wordt op de bekende kweekerij Ceres'een gedeelte van de aardbeien inge maakt en de bessen enz. verwerkt tol limonades. Uit verschillende dorpen langs de Westerschelde ontvingen wij bericht, dat het water in de Schelde de laatste weken erg zwart ziet. Er is geen reden voor ongerustheid. Het verschijnsel kan verklaard worden uit het feit. dat te Vlissingen en Breskens het badseizoen geopend is. 't Zal langzamerhand wel beter worden. Onze correspondent te Wolfaartsdijk seint ons, dat een com- missionnair met zijn auto in een sloot is gereden, doordat hij te veel aandacht wijdde aan een naast hem zittend kind van 2 jaar. De vraag rijst, wat er wel zal gebeuren, wanneer deze attentie volle burger in zijn auto naast een kind van twintig jaar zit. De marine deelt mede, dat er volgende week uit de batterij van Kaapduinen geschoten zal worden met geschut (hoe is 't mogelijk) en zij verzoekt minzaam aan zeevarenden, zich niet onnoodig lang op te houden in het gedeelte van Galgeput, Oostgat en Deurioo. Wij kunnen ons niet voorstellen dat het gedrang van zee varenden in het schootsveld 'n verkeers-agent-te-water noodig zal maken. Levensmoeheid is niets voor onze matrozen en schippers. Omdat er nog enkele Zeeuwen niet in 'n comité zaten, heb ben deze achtergestelden een vereeniging tot bevordering van het vliegwezen op Walcheren gesticht. Het eerste werk van de nieuwe organisatie zal een actie tegen de Rijks-malaria-muggen- verdelgers zijn. Hallo hallo hier is de persdienst van den officieelen Zeeuw- schen Omroep. Het verder vertellen van deze berichten is ge oorloofd. Men meldt ons uit Middelburg, dat ter gelegenheid van de vergadering van den Nederlandschen Brandweerbond het Middelburgsch Muziekkorps geblazen heeft op de Markt en dat het stadhuis in feestverlichting is gezet. De verwachting, dat de spuitgasten een gratis waterba.let zouden geven uit dankbaarheid, is niet in vervulling gegaan. Een zelfde gebeurtenis te Groede gaat zonder de publieke belang stelling verder. Niet alleen door verfraaiing van den Boulevard, maar ook door de natuurlijke ligging van het Vlis- singsche strand, waarlangs de groote zeebooten rakelings voorbij varen, mag de omgeving van het Vlissingsche badleveneen der aantrekkelijkste van het land worden genoemd. sche pluk ster, voor zoover De bessenoogst is begon nen en al zijn de resultaten slechter dan tot heden ooit het geval is geweesttoch houdt er de Z.-Beveland- ge plu kt wordt, den moed nog wel in. Uit Goes vernamen wij, dat in het historische Manhuis voor ouden van dagen 'n begin van brand is uitgebroken. Er was veel meer belangstelling en er waren veel meer autoriteiten, dan vonken of vuur, of zooals een omstander zei „meer kouwe drukte dan heet gevaar." Een brandweerdeskundige dacht zich als oorzaak: kortsluiting in den kattebak op den keldervloer doch 't bleek, dat de loodgieter met 'n steekvlam op het dak gezeten had. Een bericht uit Boschkapelle houdt de tijding in, dat kermis- gangers een aantal „staande" jonge booinen tot den grond toe afgebroken hebben. Zooiets kan men met liggende -boomen niet uithalen. Acrobatisch werk. Op den top van den toren der St. Jacobuskerk te Vlissingen worden herstelwerken ver richt. die heel wat belangstelling trokken. Veertig Engelsche tuinders hebben een rondreis gemaakt door Zuid-Beveland om in de tuintjes van hun Zeeuwsche collega's te kijken. Ook in Engeland wordt het nut van alleen in eigen tuintje te wieden blijkbaar niet voldoende ingezien. Te Axel heeft een metselaar bij graafwerk gouden munten gevonden. Hoewel het juist twaalf uur sloeg, heeft hij ze eerst opgeraapt 1 Tot de volgende week, dames en heeren Door de voltooiing van de fraaie burgemeesterswoning te Vlissingen kreeg de Bou levard weer een heel wat fleuriger aanzien, zooals uit de foto blijkt.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1932 | | pagina 24