No. 3 VRIJDAG 17 JUNI 1932 91 spannende finish bij het nummer 400 Mhavdloopen. De atletiekwedstrijden te Middelburg. Een Ter gelegenheid van het vijf-jarig bestaan van den Zeeuwschen Athletiekbond werden Zaterdag te Middelburg atletiekwedstrijden gehouden. Kiekje tijdens het nummer 1500 M. hardloopen voor niet-specifieke athletiekvereenigingen. Een fraaie actiekiek uit het nummer hoogsprin gen met aanloop. Stücker van de Cadetten, die een zelfde hoogte haalde als de E. M. M-er de Bruyn. Ook de dames kwamen Zaterdag te Middelburg in actie. Een aardig momentje uit de estafette 4 X 100 M. Mej. Sandifort (Marathon) met 1.30 M., terwijl op alle andere nummers Mej. v. Driel (Achilles) le werd. Mej. v. Driel heeft een prachtprestatie ge leverd en dezen wedstrijd voor haar vereeniging gewonnen. Ook de dames van Marathon hebben zich op de verschillende nummers geducht geweerd en het belooft dan ook weer een spannende strijd te worden op de komende kampioenschappen. Zooals alle wedstrijden tegen en met de Cadetten, was het ook thans weer een eerlijke en sportieve strijd. Met spanning zien wij thans de Bondenont moeting tegemoet. Deze zal op 3 Augustus te Breda plaats vinden. Zouden de Zeeuwen een kans op de overwinning hebben Met een beetje geluk kan het, dus moeten de Marathon en E. M. M.-ers, uit wier leden de ploeg wel hoofdzakelijk zal be staan, nog eens hun beste beentje voorzetten. Breng de tropee, al was het maar voor een jaar, eens mee naar Zeeland. LI et prachtigste weer, dat men zich vooreen atletiekwedstrijd kan wenschen, begunstigde j.l. Zaterdag de wedstrijden van den Zeeuwschen Athletiek-Bond. Deze wedstrijden werden gehou den ter gelegenheid van het 5-jarig bestaan van dezen Bond. Deelgenomen werd door de daartoe uitgenoodigde Cadetten uit Breda, Marathon te Vlissingen en E.M.M. te Middelburg als specifieke Athletiek-vereenigingen, terwijl in de afd. niet- specifieke uitkwamen Zeelandia te Hanswcert, Wilhelmina te Middelburg en Zeemacht te Vlis singen. In de afdeeling dames kwamen uit de vereeniging Marathon te Vlissingen met Wil helmina en Achilles te Middelburg. Tegen aller verwachting in hebben de Zeeuwen 't den Cadetten lang niet gemakkelijk gemaakt. Als wij even be denken, dat vorig jaar de Bondenontmoeting in een fiksche Zeeuwsche nederlaag eindigde en dat toen de Brabantsche ploeg bijna geheel uit Cadet ten bestond, terwijl thans de Athletiek-vereeniging E.M.M. tweede werd met slechts 4% punt ver schil, dan kunnen de Zeeuwen ruimschoots bevre digd zijn. Eigenlijk hadden wij onze hoop gevestigd op Marathon, daar deze naar onze meening de sterkste Zeeuwsche vereeniging was. Wij kunnen niet aannemen, dat dit Marathon's beste krachten waren, en als het zoo is, dan nog durven wij de minder goede prestaties toeschrijven aan „een slechten dag". Alleen op de beide lange-afstand- nummers werden door Marathon goede prestaties geleverd en het is steeds weer de kleine, sympathieke van Sorge, die ons versteld doet staan van zijn kunnen op den langen afstand. De 3000 Meter nam hij even gemakkelijk voor zijn rekening, alsof het een kleine wandeling over dien afstand was. De E.M.M.-ers v. d. Feltz en Wolf zorgden De Zeeuwsche lange afstandloopers in actie. Kiekje uit de 3000 M., welk num mer onbedreigd gewonnen werd door v. Sorge (aan den kop). voor een verrassing op de 400 Meter, door deze onbetwist als eerste te beëindigen in een tijd van v.d. Feltz 55 min. 3/5 sec. en Wolf in 55 min. 4/5 sec. In de laatste 20 Meter nam v.d. Feltz na vin- nigen strijd met zijn partijgenoot Wolf de leiding om deze niet meer af te staan. Op hoogspringen gaf de Bruijn nog een goede prestatie door een sprong van 1.62 M. Het nummer kogelstooten bracht weer een Zeeuw aan den kop n.l. Schipper van E.M.M. met een worp van 12.63 M. Toen het laat ste nummer,de Olympische estafette, ging beginnen, hadden de Cadetten een voorsprong van twee en een halve punt op de E.M.M.-ers. De estafette kon dus alleen nog de Cadetten van de eerste plaats brengen als E. M. M. eerste en de Cadetten derde werden. De Cadetten wonnen echter met een tijd van 4 m. 7 75sec. E.M.M. No.2 met 4 m. 9|sec. Marathon No. 3 met 4 m. 16 2/5 sec. De totaal uitslag was dus Cadetten 77punt. E. M. M. 73 punten en Marathon 42punt. Bij de niet-specifieke athletiek-vereenigingen werd Wilhelmina de eerste met 33% punt, gevolgd door Zeelandia (Hansweert) en Zeemacht met resp. 19en 19 pnt. Een goede prestatie leverden hier Bouwense op de 1500 Meter, de Pagter op ver springen (5.98 M.) en de Munck op speerwerpen (42.14 M.). Bij de damesgroep bewees Achilles nog steeds de sterkste te zijn. Zij werd No. 1 met 57% pnt. Marathon 2 met 43 pnt. en Wilhelmina No. 3 met 27% pnt. Het nummer hoogspringen was voor

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1932 | | pagina 27