STELLING MOEDER H ■X- Dr. W. F. ENKLAAR No. 3 VRIJDAG 17 JUNI 1932 69 van prof. van Rooy, onze hulde te betuigen zoodra het met zijn werk voor het publieke forum treedt. Dat de commissie haar uitgebreid terrein schematisch heeft ingedeeld in een twaalftal groepen is toe te juichen, omdat hierdoor de overzichtelijkheid van het geheel bevorderd wordt en men gemakkelijk die onderwerpen zal kunnen bestudeeren, waarvoor bijzondere belangstelling bestaat. Groep I zal behandelen de toekomstige moeder, dus het jonge meisje, lichamelijke en geestelijke ontwikkeling, sport, emanci patie. Hier zal dus zeker interesse bestaan, omdat de brandende vraagstukken van dezen tijd aangeroerd worden. Dat korte pakkende teksten, diorama's, plastische voor stellingen hier de aandacht zullen trekken, is even zeker als dat wij de herinnering er aan blijvend zullen vastleggen. Groep 11 zal de vrouw in het maatschap zuigeling tot in bijzonderheden zal worden uit gewerkt daarvan getuigt de index, dien wij vinden in het uitgebreide prospectus. Ik geloof niet dat er een terrein is als dit, waar beter en overzichte lijker de algemeene vooruitgang is aan te toonen. Ik twijfel dan ook niet, of deze groepen zullen meer dan gewone belangstelling wekken. Dat de kleuters en de schoolgaande kinderen in hun verschillende nuanceeringen niet vergeten De zonnestraal Moeders pottenkijkers. Op moeders verjaardag. zijn, spreekt vanzelf. Het zou mij buiten het bestek van deze inleiding voeren om hier alles uitvoerig te bespreken. Zeker is, dat hier een rond en afgewerkt geheel geboden wordt, waar een ieder, hetzij ouder, opvoeder, verzorger, verpleegster, ge leerde en niet-geleerde iets of liever gezegd veel zal vinden wat zijn aandacht boeit. Zonder twijfel zullen hier ook nieuwe ge dachten gegeven worden, maar zonder twijfel zullen hier ook nieuwe gedachten geboren wor den, 'n nuttige wisselwerking, welke 't mensch- dom ten goede zal komen. Wij wenschen deze tentoonstelling het succes, dat zij ver dient en dat wel niet twijfelachtig zal zijn. Wij zijn overtuigd dat degeen, die deze ge legenheid verzuimt, iets goeds voorbij Iaat gaan. pelijk leven geven, de vrouw werkzaam dus in bedrijf of beroep, de be- drijfshygiënc in den mo dernen vorm. Het is wel aangenaam om nu eens niet uit boeken te leeren hoe het was, hoe het is en hoe het moet zijn, maar om door beschou wen en kijken zich een beeld te vormen, dat daardoor aan waarde wint. Dat in deze groep ook de vrouw in het gezins leven als „werkende" vrouw haar plaats heeft gevonden, is een goede gedachte geweest, daar zij getuigenis aflegt van den eerbied voor dit werk van eerste orde. Groep 111 zal voor den historicus van waarde zijn, terwijl groep IV ons zal brengen in medios res, en ons zal voeren tot de kern waar het om gaaf moeder en kind. Dat hier de zorg voor den Moeder en kind en gros i .V M

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1932 | | pagina 5