ZOMER-ENSEMBLES „Aardig" fruit 114 Ymwenleven Er zijn dames die zich, ook in de grootste hitte, niet zonder mantel op straat wagen. Zij voelen zich zonder mantel zoo ongekleed, dat ze liever het ongemak van al te veel warmte verdragen, dan dat ze zich buitenshuis vertoonen enkel in een japon. Bij de nieuwe mode-ontwerpen voor dezen zomer is er zeer zeker ook in ruime mate gezorgd voor dezulken. Daar is vooreerst al de luchtige japon met bijpassend jasje zonder of met korte wijde mouwtjes, een mode waarvan ook oudere dames met succes kunnen profiteeren. Zij nemen dan 'n luchtig stofje in zwart met wit bijvoorbeeld, ofwel zwart geor gette - en het ongevoerde los hangende manteltje completeert op gedistingeerde wijze de japon tot een keurig wandeltoilet zonder noemenswaardige warmte te geven. Ook kan zelfs een oudere dame op gebloemde zomerjurken een dun effen jasje dragen, mits de kleur van het manteltje wordt teruggevonden in de kleuren van de japon. Een garnecring hier en daar op de japon in de kleur van den mantel en vooral een bij passend hoedje maken van dit alles een harmonieus geheel. Voor jongere vrouwen is de keuze nog heel wat uitgebreider. Ook voor haar is er de japon met biibehoorend manteltje zonder ofwel met korte wijde mouwtjesen voor al wie woekeren moeten met haar kleed geld is zulk een ensemble zeer zeker aan te bevelen. De stof van het manteltje kan later immers weer uitstekend dienst doen bij een even- tueele verandering en moderniseering van de japon. In een eenigszins be perkte mate is dit ook het geval met de ensembles van japon met bo lero, vooral wanneer heel de japon en de bijbehoorende bolero in een en dezelfde stof worden gehouden. Er zijn ook fraaie ensem bles in twee kleuren en in effen en gebloemd mate riaal. Het bovenstuk van de japon wordt dan van gar- neeringsstof genomen met welke garneeringsstof soms ook 't bijpassende manteltje of de bolero of de pelerine gevoerd worden. Want ook 'n korte pelerine komt vaak de japon completeeren tot wandeltoilet. Wit flamenga en marineblauw crêpe romain vormden 't materiaal voor dit fraaie ensemble. ,'amiddagtoilet van Hoesson van Avondtoilet met bolero van zacht rose crêpe romain. No. 4 In de meeste gevallen bedekken bolero of pele rine het afstekende bo venstuk van de japon. Vaak echter reikt dat bovenstuk tot aan de taille en blijft een gedeelte daarvan onbedekt. Zoo zag ik 'n wit met blauwe japon met wit bovenstuk tot aan de ceintuur reikend; daar bij een cloche-vormige kleine pelerine, ongeveer een handbreedte boven die ceintuur eindigend, van voren met 'n paar bretels kruiswegs over elkaar op de ceintuur vastgeknoopt. Ook zijn er bolero's welke van het bovenstuk der japon vaak imprimé bij effen stof zoowel bij de taille als bij de mouwen een flink stuk te zien geven. Het spreekt wel van zelf, dat dergelijke model len, waarbij de gestalte als 't ware in mootjes wordt verdeeld, alleen maar geschikt zijn voor slanke figuren en uitermate ge schikt voor de meer dan slanke, daar ze de ge stalte kleiner doen lijken. Voor alle kleine dikkerd jes is deze mode dus al heel funest. Het model van onze eerste afbeelding is ge schikt voor allerlei figuren en het is zeker heel prac- tisch ook, omdat rok en bolero apart kunnen wor den genomen bij verschil lende blouses. Dit toilet werd ontworpen door Charliane in fijne zwart wollen stof met blouse van geïmprimeerde zijde. De wijde ballonmouwen en de losjes gestrikte voorpanden van de blouse geven dit eenvoudige toiletje iets fleurigs. Onze tweede foto vertoont een model van Ger- maine Lecomte, die het „Ensemble Namelouck" doopte. De japon is geheel in wit flamenga, terwijl de bolero gegarneerd is met marineblauw marocain. Deze bolero heeft de moderne tot den elleboog rei kende mouwen, terwijl de opzij vastgestrikte cein tuur hem verlengt tot in de taille. Het derde model, van Martial et Armand, ver toont een fraai ensemble voor den avond in zacht rose crêpe romain. De bolero, tot aan het verbreede schouderstuk op gelijke afstanden ingerimpeld, en van voren vastgestrikt, geeft een voornaam cachet fijne zwart wollen stof met geïmprimeerde zijde. aan dit fraaie toiletje. Al heeft fruit nog zul ke goede kwaliteiten, wij kunnen toch niet zeggen, dat het grappig is. Echter kunnen wij er de meest grappige dingen van ma ken, zooals gezichten, dieren,vogels, enz. Bij een dineetje zijn zulke dingen een gezellige tafelver siering. Met een scherp mesje, wat lucifersstokjes, een eindje touw en een paar gekleurde pu naises kunnen wij wonderen doen. Op de teekening hier ziet u drie aardige voorbeelden. Een lachende sinaasappel, een ge zellig vet varkentje en twee bananenschillen als pinguïn. Een aardige tafelversiering. PAULA DEROSE.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1932 | | pagina 18