Op tels dooi ons land. ($fi iels doot ons land. No. 4 De verbijsterde Jack zag, hoe Jane met haar liefsten glimlach Glak tegemoet ging. „Ik ben blij dat u gekomen bent oin Fred eens te komen zien, zooals ik u gevraagd heb. U stelt im mers veel belang in hem Jack, 't is wel goed hè, als ik met mr. Glak even naar Fred's stal ga Als je 't druk hebt, blijf je maar hier hoor." En den ver bluften Jack staan latend, ging zij naar den stal van Fred, naast mr.Glak, die trotsch was, dat zoo'n knap meisje hem zooveel attentie toonde. Kwaad slofte Jack tenslotte achter hem aan. „Ho, ho, verkeerd I" riep hij opeens, toen hij zag, dat Jane de achterdeur van den stal opende en Glak met een uitnoodigend gebaar naar binnen liet gaan. Maar hij werd geïnterrumpeerd door Jane, die zelf terugtrad, met een slag de deur dichtsloeg en gren delde en daarna Jack haastig meetrok naar de voorzijde van den stal. Binnen klonken de luide protesten van Jerotni Glak. „Wat heb je nu gedaan wist Jack uit te stoo- ten. „Nu zit Glak in hetzelfde hok als Fred. Dat is toch veel te gevaarlijk I Hij moet aan den voorkant zijn, vóór de balustrade." Maar het meisje gaf geen antwoord. Zij trok Jack aan zijn mouw mee, deed de deur open en ging de trap op, die leidde naar een soort galerij, welke boven langs de binnenzijde van den stal liep. Over de balustrade leunend zagen zij, dat Glak in een hoek stond gedrongen, zoover mogelijk verwijderd van den stier, die hem ontevreden aanstaarde. Ongeveer zes voet boven den grond hing een breede plank, door twee touwen opgehangen aan de zolde ring. Op die plank lagen'n aantal appels te drogen. „Dat is door mij in scène gezet, mr.Glak I" riep aar beneden. „Ik had slecht nieuw gehoord, Toen kreeg ik opeens een idee. Jack, ga op zij. Ik ben op 't oogenblik bezig I" „Wat heeft dat te beteekenen riep Jeromi Glak naar boven, in 'n glimlachend gezicht kijkend. „Laat me er uit direct I Ik zal „Wat het beteekent Dat zal ik u gauw zeggen I Ik wil eens zien, of u werkelijk zoo bang bent voor 'n stier als de menschen beweren." Een langen stok oprapend, boog zij zi:h weer over de leuning en gaf Fred een onverwachten stoot op zijn flanken, ,,'t spijt me voor je, beste Fred, maar wc moeten nu voor Jack werken, jij en ik." En zij gaf het dier nog een stoot. Woedend draaide de stier in het rond, boog toen den kop en stormde af op dengene, dien hij voor zijn kwelgeest aanzag Glak. Een angst kreet uitstootend, sprong deze juist bijtijds opzij. VRIJDAG 24 JUNI 1932 Met de kracht der wan hoop deed hij toen een sprong naar boven, wist de plank te grijpen en trok zich er op. De plank begon te slingeren, zoodat de appels er af rolden, gedeeltelijk op den stier, wiens woede daardoor nog grooter werd. Razend draaide hij rond onder de plank, waarop Jeromi Glak languit lag, 'n paar decimeters boven de ho rens van den stier. „Janeriep Jack. „Ben je gek geworden Houd je vast Glak, tot ik het beest uit den stal „Als je niet blijft waar je staat, Jack," zei Jane, „kijk ik je nooit meer aan. Dit is heelemaal mijn zaak. Denkt u daar ook om, mr. Glak. Jack staat er heelemaal bui ten." „Jaag dien duivel weg! Jaag 'm weg!" kreunde Glak. „Als het touw breekt. „Juist" zei Jane. „Dat is nu juist de kwestie. Kijkt u maar eens even." De zich krampachtig aan de plank klemmende Glak zag, schuin naar boven glurend, dat het meisje een klein mes te voorschijn had gehaald; zich voorover buigend sneed zij be daard een streng van een der touwen door. Met de andere hand duwde zij Jack, die impulsief naar haar toe kwam, terug. Zij knikte lief tegen Jeromi. „Kijk eens, mr. Glak. Als dit touw doorgesneden is, valt de plank aan één kant naar beneden. U ook natuurlijk. Dan kan Fred u met zijn horens berei ken. Hoe lang u dan nog ongedeerd blijft, is heele maal niet moeilijk te raden." Het meisje sneed een tweede streng door. Jeromi Glak huilde als een kind. Jack wilde weer toeloopen, bedacht zich en bleef staan. „Ik kan me heel goed indenken, hoe u zich voelt," hervatte 't meisje. „Precies als heel veel menschen, die u geruïneerd heeft. Zooals Jack hier bijvoor beeld. Die heeft ook geen uitkomst meer om zich te redden. Kijk, daar gaat weer een streng." Jack zag, dat het meisje bleek was geworden. Maar zij glimlachte toch nog, door groote krachtsin spanning ongetwijfeld, tegen mr. Glak. „Moord brulde de nu geelachtig uitgeslagen financier. „Help Moord „Nu, mr. Glak, dat is niet waar. Als Fred u zoo dadelijk te pakken heeft, vóór wij u kunnen redden, is dat een ongeluk. Maar moord Foei Eén kans heeft u, uw leven te redden," ging zij door, haar stem verheffend om boven het gehuil van het slin gerende slachtoffer uit te komen. „Ik geef u één kans." Zij legde haar mes neer, haalde uit haar blouse een blocnote en een vul pen. Haar arm door de spijlen van de balustrade stekend, liet zij papier en pen handig op de plank vallen. „Houdt u nu eens even op met slin geren," verzocht zij hem. „Dan kunt u op de plank blijven liggen zonder u met de handen vast te houden. Die heeft u noodig om te schrijven." „Nu schrijft u op, wat ik ti dicteeren zal," beval Jane. „Ik begrijp natuurlijk volkomen, dat dit onder dwang gebeurt, maar ik geloof toch wel dat het geldig is, vooral als Jack en ik het ook geteekend hebben als getuigen. En mocht u toch een klacht 117 indienen nu, mr. Glak, de lui hier in New Jersey hebben nogal zin voor humor. Wat zullen ze lachen, als ze hooren, dat de groote mr. Glak zich zoo in de val heeft laten lokken door een meisjeEen gewel dige mop Natuurlijk zou ik ook zorgen, dat uw vrienden in Wall Street de grap te weten komen. Als u een klacht indient, moeten bovendien ook al uw smerige streken uitkomen, zooals het omkoopen van Ted Williams en de zwendel van het Winter- Tomer syndicaat. Neen, alles bij elkaar genomen geloof ik niet, dat u een klacht zult indienen of de wettigheid zult gaan betwisten van het dictaat, dat ik u zal opgeven. Jack en ik zullen natuurlijk zwijgen, tenzij u vergeet het syndicaat te liquidee ren zonder verlies voor Jack, of verzuimt Williams op te dragen, dat schandalige artikel over Fred te herroepen in het volgende nummer van „De Vee fokker". Is u klaar Neen, mr. Jeromi Glak was nog niet klaar. Dat was hij pas, toen nog 'n streng was doorgesneden en Fred 'n paar nieuwe aanvallen had beproefd op zijn meer dan geschokte zenuwen. Maar binnen vijf minuten was hij toch begonnen Jane's koel gegeven dictaat op te nemen. Een dictaat, dat een bepaalde bekentenis inhield over de Winter-company en de verklaring, dat Ted Williams' pen een herroeping zou schrijven in 't kort, een absolute veiligheids stelling en volkomen eerherstel van Jack en zijn stier. Nog even later hadden Jack en Jane hun hand- teekening geplaatst beneden die van Glak, Fred werd in een anderen stal gedreven en Jeromi Glak sloop het gebouwtje uit, nog een beetje wit om den neus en vernederd. „Nu zie je wat je had kunnen bederven als je er tusschen gekomen was juichte Jane, de beken tenis voor Jack's gezicht zwaaiend. Daarna ruïneer de zij haar nieuwe reputatie van koelbloedigheid, door plotseling in snikken uit te barsten. „Ik.ik.was zoo angstig, dat 't touw zou breken. Wat haddenwemoeten beginnen!" Jack begon te lachen. „Je had alle strengen kunnen doorsnijden, dan was de plank nog niet gevallen. Het touw van die appelplank is gewonden rondom dik koperdraad. De plank kón niet vallen. Daarom bleef ik kalm staan, toen je zoo dapper strengen doorsneed." Diep verontwaardigd keek Jane hem aan. „Dus jijjij liet me gewoon een gek figuur slaan Jij wist, dat hij heelemaal geen gevaar liep ,,'t Komt er niet op aan wat ik wist," zei de man, haar naar zich toe trekkend ,,'t komt alleen aan op wat Glak niet wist. Hij „We zullen dit onder werp laten rusten," viel het meisje in. „Ik hou niet van mannen die zich 'n air geven. En jij geeft jezelf een air, Jack O, laten wc gauw even 'n lekkeren appel gaan zoe ken voor dien armen Fred. Hij heeft 'm wel verdiend." DE VRIENDELIJKE TOL GAARSTER BIJ NUNSPEF.T.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1932 | | pagina 21