Zeeuwsche Omroep r Hallo hallo hier is de persdienst van den officieelen Zeeuw- schen Omroep. Het verder vertellen van deze berichten is ge oorloofd. Men meldt ons uit IJzendijk, dat ter gelegenheid van het 95-jarig bestaan van het plaatselijk muziekgezelschap op 21 Augustus a.s. een fanfare-festival gegeven zal worden; daags daarna vindt een wielerwedstrijd over 60 K.M. plaats. Wij hebben een andere opvatting van uitblazen Uit Vlissingen vernamen wij, dat de kappersbond aan den raad verzocht heeft om verplichte middagsluiting. Heeren die in dien sluitingstijd den barbier noodig hebben, zouden, zoo zegt de bond, gebruik mogen maken van de ontharingsautomaten op de stoepen van de coiffeurszaken. Zij, die geschoren moeten worden, kunnen misschien net zoo gemakkelijk naar 't belas tingkantoor wandelen. Ter gelegenheid van het te Schore gehouden zangconcours, heeft de P.Z.E.M. den ouden scheeven toren in de avonduren met schijnwerpers verlicht. Dit staat de P.Z.E.M. niet te prijzen; het is altijd hatelijk, iemands gebreken scherp te belichten 1 Bij het inhalen van den nieuwen burgemeester hebben de enthousiaste Westkapellenaars de paarden van zijn rijtuig ge spannen en zelf het vehikel voortgetrokken. De burgemeester is buitengewoon blij, dat hij niet per auto is gekomen wanneer ze daar de paardekrachten uitgehaald hadden, zou dit een leelijk schadepostje zijn geworden. De 's Gravenpoldersche raad heeft in vollen ernst gestemd over een verzoek om aan een leerplichtig kind, dat een school in 'n andere gemeente bezoekt, koffie te verstrekken. Met vijf tegen twee stemmen wees de Raad de smeekbede van de hand. Verstandig besluit; schoon water is wel zoo goed voor de jeugd 1 Een Ierseksche vroede vader heeft geprobeerd, het popu laire voetbalspel te verbieden. Het is hem niet gelukt. Mogelijk volgt nu nog een aanval op trapnaaimachines Uil Vlissingen ontvingen wij de tijding, dat een bejaarde vrijgezel, die zich per k2no op zee gewaagd had, met zijn vaar tuig omgeslagen en bijna verdronken is. Goedbeschouwd is 'n huwelijksbootje toch nog veiliger Een humoristisch inwoner uit Zierikzee telegrafeerde ons, dat een driftige tuinman per ongeluk met een grasschaar in zijn rug geknipt heeft. Dat is zeker familie van den hovenier, die tijdens het plukken van aardbeien van zijn ladder viel 1 Hier is nu niets meer aanwezig. Tot de volgende week, dames en heeren 1 No. 4 Prins Hendrik verricht de tewa- terlating en doopt het schip. De Prins Hendrik" glijdt in haar element. VRIJDAG 24 JUNI 1932 Op Maandag 20 Juni had de tewaterlating plaats van de motor-veerboot „Prins Hendrik'', be stemd voor den dienst op de V/ester schelde (lijn Hansweert- Walsoorden) Prins Hendrik, die de plechtigheden verrichtte voor de tewaterlating van het naar hem ge noemde schip, arriveert op de werf van de Ko ninklijke Maatschappij De Schelde, waar het schip werd gebouwd, met de directie der Maat schappij en den Commis saris der Koningin en leden van Gedep. Staten. Te Schore werd op Woensdag 15 Juni 't concours gehouden van den 2Zeeuwschen Zangersbond „Zang VeredeltBonds- bestuur en plaatselijk bestuur werden ten gemeentehuize ontvangen. De zangvereeniging „Zang Veredelt" van Schore ontving een lsten prijs in de 3e afdeeling. „Door Oefening Veceenigd" te Vlissingen behaalde het hoogste aantal punten der deelnemende vereenigingen en daardoor den lsten prijs in de 1 ste afdeeling. De vereeniging tot instandhouding van oude gebouwen te Middelburgvierde op 18 Juni haar 25-jarig bestaan. Foto van het bestuur voor „St. Joris."

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1932 | | pagina 25