ZeeuWsche Sport No. 4 VRIJDAG 24 JUNI 1932 123 Te Sas van Gent werd onder groote belangstelling de nieuwe bad- en zweminrichting geopend. Een uitstekend geslaagd overzicht tijdens deze opening. kwam weer niet bijzonder in orde was. Dit alles en het koude weer werkte deprimeerend, zoodat zonder animo gewerkt werd. Bij de dames won Mej. van Driel (Achilles) de 100 Meter in 14 één vijfde sec.; het discuswerpen met 21 M. 11 het Kogelstooten met 7.01 M. Van deelname op andere nummers moest deze deel neemster afzien door een opgeloopen blessure. Mede met het oog op het slechte terrein trok Achilles zich terug voor de 4 x 100 Meter, welke gewonnen werd door O. K-K. van Kortgene in 68 drie vijfde sec. Het was de eerste maal, dat O.K-K. op de wedstrijden verscheen en het num mer dames-verspringen ging met een sprong van 4.23 M. op naam van Mej. de Die van O. K.K. Speerwerpen werd gewonnen door Mej. Wisse (Achilles) met 18.94 M., terwijl Mej. Sandifort (Marathon) er voor zorgde, dat het kampioenschap Hoogspringen in Vlissingen bleef met 1.30 Meter, Vorige week gaven wij 'n overzicht van de wed strijden van den Zeeuwschen Athletiek Bond. Daarbij merkten wij op, dat de prestaties van de verschillende leden der Athl. Ver. Marathon ons waren tegengevallen en dat wij zeker verwacht hadden, dat zij een betere plaats zouden bezetten dan „E.M.M." Dit is door enkele bij de athletiek betrokken personen eenigszins verkeerd opgevat en wel in dien zin, dat wij de prestaties der „E-M.M.-ers" jl. niet naar waarde zouden hebben geschat. Dit is echter niet het geval, wij hebben niets dan lof voor de wijze, waarop deze kranige Middelburgsche ploeg de kleuren van ons gewest tegenover de Brabantsche heeft verdedigd. Dat onze verwachtingen van den strijd zoodanig waren, dat wij Marathon de beste kans hebben toegedacht om den tweeden prijs te veroveren, lag toch alles zins in de lijn, na de prestaties, welke deze vereeni- ging vorig jaar geregeld leverde en waarbij zij steeds de meerdere der „E.M.M." ploeg bleek te zijn. Op één punt echter hebben wij vorige week ongelijk gehad en dat was toen wij er onzen twijfel over uitspraken of Marathon nu wel zijn beste krachten had naar voren gebracht. Dit schijnt echter inder daad het geval geweest te zijn en wij worden in die ineening speciaal gesterkt door de uitslagen der Kampioenswedstrijden eerste deel, welke j.l. Zaterdag te Vlissingen werden gehouden. Van de vier nummers, waarop „E.M.M." en Marathon beide uitkwamen, kon de Vlissingsche Vereeni- ging slechts één kampioenschap halen en wel op de 5000 Meter, waar weer v. Sorge de zege behaal de. De andere nummers 200, 400 Meter en Kogel stooten waren voor „E.M.M.". Het polsstok hoogspringen bracht evenwel een Marathon kampioen en wel de heer J. Parent met een sprong van 3 Meter. Voordat wij evenwel verder gaan met de bespreking der diverse prestaties moeten wij eerst meedeelen, dat de prestaties, welke dezen middag geleverd zijn, geen weergave zijn van de Mej. Van Driel (Achilles) wint met gering ver schil 'f nummer 100 M. hardloopen voor dames. Mej. Schuilwerve (O. K. K.) passeert als eerste de finish in 't nummer 4 X 100 M. estafette voor dames. kracht der deelnemers. Het veld te Vlissingen, waarop deze wedstrijden werden gehouden, is daarvoor totaal ongeschikt en het verdient o.i. dan ook wel overweging op een dergelijk terrein geen wedstrijden meer te houden. Daarbij kwam nog, dat de baan totaal onvoldoende was, waardoor de loopers in de bochten geregeld in moeilijkheden kwamen. Als wij tot de gemaakte tijden komen, dan blijkt, dat Boreel (E.M.M.) kampioen 200 Meter werd met 26 sec., v.d. Feltz op de 400 Meter in 66 twee vijfde seconde. De 5000 Meter was voor v.Sorge in 19 m. 13 2/5 s. Het nummer Kogelstoo ten bracht J. Schipper op zijn naam met 11.90 Meter. Alle geleverde prestaties zijn minder dan bij de wedstrijden van vorige week, eensdeels door de terreinsomstandigheden en voor een ander deel door de organisatie, welke naar het ons voor- Goed geslaagde sprong in het num mer polsstokhoogspringen bij de te Vlis singen gehouden athletiekwedstrijden van den Zeeuwschen Athletiekbond. Overzicht tijdens het nummer 5000 meter hardloopen in de te Vlissin gen gehouden athletiekwedstrijden. zij het na vinnigen strijd met Mej. Ha melink van Achilles. Er is, zooals gezegd, zonder animo ge werkt en ook wij kunnen over dezen wedstrijd niet veel moois vertellen, daar hij ook ons niet kon bekoren. Moge het deze week in Middelburg beter gaan, opdat wij zullen kunnen melding maken van eerlijken en feilen strijd onder ideale omstandigheden.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1932 | | pagina 27