Voor de jonge menschen is daar op de eerste plaats 't kamp in de vrije natuur. Valkenisse), VRIJDAG 24 JUNI 1932 No. 4 De Zeeuwsche kust biedt den vreemdeling vele attracties. Groote aantrekkingskracht bezit bijvoorbeeld het Vlissingsche strand. verschijnsel (we danken het aan de jeugdbeweging) dat de jonge ivenschen van onzen tijd deze weelde niet meer verlangen. Zij zoeken iets anders eenvoudig te leven in een mooie na- tuur. En als men dat wil, kan bijna iedereen zich die luxe permitteeren, ook in dezen tijd. Voor de jonge menschen is daar op de eerste plaats het kamp in de vrije natuur. We kennen al de grieven, die de oudere generatie daartegen l\ pleegt te hebben, maar we zijn nochtans van meening, dat een KA kamp, mits op de juiste wijze ,vtr Een détail van derlijk genoegen de Zeeuwsche ki (Dishoek). Maar bovendien kunnen de jongeren prop- teeren van de jeugdherberg. Toebereidselen voor de ontvangst van de jeugdige gasten worden reeds gemaakt in de eerste Zeeuw sche jeugdherberg te Vlissingen. Zeker, we weten 't, de vacanties zijn nog niet begonnen en de groote stroom van rust-, zon en natuurzoekenden beweegt zich nog hijgend door de brandende straten van de groote stad. Nog schijnt de tijd niet gekomen, dat men deze zoo be geerde goederen in overvloed zal mogen genieten. Zeker, we zijn niet blind voor de werkelijkheid en we móeten erkennen, dat er nog steeds een groote categorie van menschen bestaat, die van al dit zoo vurig gewenschte niet kan genieten in dezen tijd van malaise. Toch moeten we ons afvragen, of het voor al diegenen werkelijk onmogelijk is, hiervan te profiteeren. Per slot van rekening is het toch maar een kleine groep van personen, die zich de weelde(?) van de zoogenaamde mondaine bad plaatsen kan veroorloven. En het is een gelukkig Aankomst van de trekkende jeugd. ingericht en onder deskundige leiding, voor jonge menschen zeer opvoedend kan werken. Maar bovendien, de ouders, die zekere gevaren van het kampleven, vooral voor zwakke kinderen, zwaar laten wegen, kunnen hun kinderen laten profi teeren van de jeugdherberg. We schreven daar al eerder iets over, maar nu het seizoen nadert, willen we nog even de aandacht vestigen op deze zoo te waardeeren instelling. De jeugdherberg dan is

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1932 | | pagina 8