En inmiddels worden de zomerhuisjes ook reeds bewoond. (Renesse.) en zij genieten op hun beurt van dege nen. die ook in werkelijkheid op zoek rijn naar vreemdelingenbezoek. (Middelburg. Wy genieten van de vreemdelingen en hun eigenaardigheden (Goes.) een onderkomen voor de trekkende jeugd. Men kan er slapen en eten, er mag niet worden gerookt, noch alco hol worden gedronken, terwijl de her berg onder leiding staat van een vader en moeder, die de controle uitoefe nen. Tot den opvoedend'en arbeid van de jeugdherberg behoort de ver plichting, de bedden zelf op te maken en de zalen schoon te houden. De jeugdherberg bedoelt te zijn een be zit van den jongen mensch, hij profiteert ervan en draagt ook de lasten. De prijzen zijn zoo laag, dat praktisch bijna ieder een er van kan profiteeren. We laten hier nog wat zien van de eerste Zeeuwsche jeugdherberg te Vlissingen. Dit voor de jeugd. En voor haar toch is het leven in de natuur het belangrijkst. Men onderschatte dit niet. De jonge mensch in de groote stad ver vreemdt van het platteland. Men onderscheidt hem dade lijk. Niet alleen dat het contact verloren gaat, maar er ontstaat ook een andere mentaliteit. We moeten onder oogen zien, dat de vervreemding van groote stad en platteland een dreigend gevaar beteekent, en dat uit wisseling dringend nood zakelijk is. En wat het vreemde lingenbezoek in het bij zonder voor Zeeland be treft raar onze meening moet het belang van deze zaak eens goed onder oogen worden gezien. Onze provincie kan hiervan een belangrijken inkomstenpost maken, en vooral in dezen tijd is dit van belang. Zeeland komt in trek, maar nog altijd is er een gebrek aan eenheid en samenwerking, die toch zoo dringend noodzakelijk zijn. Wij zouden allereerst willen wijzen op het ge- wenschte van_een gids voor geheel Zeeland, die ook het buitenland bereikt. Dan ware de instelling van een algemeen propagandabureau noodzake lijk. Ten slotte is een zekere regeling der prijzen gewenscht. Het is mogelijk, dat Zeeland in trek komt, maar dan zal men zorg moeten- dragen voor een samenwerking, die het belang van de zaak dient. Daaraan ontbreekt thans nog wel een en De jeugdherberg bedoelt te zijn een bezit van den jon gen mensch. Hij profiteert er van en draagt ook de No. 4 ander. Maar, willen wij op zoek naar vreemdelingenbezoek gaan, dan za' het noodig zijn, een ze kere eenheid te vormen. Moge dit overwogen worden. We vragen ons verder af, waarom het noodig wordt ge acht, het vreemdelingenbezoek samen te persen in de zes weken, ioopende van half Juli tot Sep tember. Is het zoo dwaas een regeling te scheppen, dat de scholen hun vacantie op ver schillende tijdstippen nemen. We weten wel, dat dit niet zoo heel gemakkelijk is, maar wan neer men de vacanties in overleg kon laten vallen ttisschen half Mei en Sep tember, zouden niet alleen veel meer personen van het buitenleven kunnen genieten, maar zouden ook de prijzen lager kunnen zijn. Maar we vreezen, dat het tot eèn dergelijke regeling nooit zal komen, Hoe dit zij, er zijn altijd menschen, die den grooten stroom voor zijn. Waren we thans in figuurlijken zin op zoek naar vreemdelingenbezoek, ook in de werkelijkheid iaat het zich al vinden. Zomerhuisjes worden be woond en de eerste tenten duiken wit- glimmend te voorschijn uit het groen. Blijde teekenen van zon en zomer

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1932 | | pagina 9