Het paleis van H.M. Koningin Emma te Soestdijk. Nijenrode, Over Holland met het groote park, Slangenvecht, enz. Over Holland is aangekocht door de stichting „Het Utrechtsch Landschap", om de plaats ongerept te bewaren bewoners van Loenen hebben er vrijen toegang, en anderen kunnen voor ƒ0.10 het prachtige, uitgestrekte park bewandelen. Slangenvecht is beroemd als het huis van C. A. A. Dudok de Wit, alias Kees de Tippelaar. Dat was iemand voor wien loopen het grootste genoegen en de meest geliefde sport was. Hij heeft o.a. gewandeld van Amsterdam naar Weenen, en één keer heeft hij op één dag rond fiO K.M. geloopen dat was in Indië, toen hij dwars door Java heeft getippeld. Voor dat tochtje had hij ongeveer zes maanden noodig. Om op deze manier 'n streek te bezoeken en het is de eenige goede en de meest interessante manier moet men er natuurlijk niet langs ra zen. Gaat men per auto, dan even den wagen par keeren, en gaat men per fiets, dan even het karre tje ergens stallen in ieder geval moet men even het dorp dat men passeert goed bekijken, er door en er om heen wandelen, op welke ma nier men ook reist. Er is toch geen haast Het heele jaar moeten wij ons VRTJDAG I JULI 1932 Rechts bovenaan de Vechtstreek hierboven: Gunterstein, vroeger bewoond door Joh. van Oldebarnevelt, HiernaastOver Holland, en geheel onderaan links gezicht op Abcoude (zie tekst). jachten en reppen laten we dan die en kele dagen van de vacantie onze rust ne men en alles gezellig- kalm doen. Wanneer u het op die manier gedaan hebt, zult u ons later dankbaar toegeven, dat wij ge lijk hadden. Om bij de Vecht streek en den omtrek te blijven als men er gauw-gauw doorheen trekt, ziet men niet veel moois, maar als men er een behoorlij ken tijd voor neemt, zal men ontdekken dat men verrast zal zijn door veel aardige en typische plekjes, in Abcoude en Loenen, kijkt omdat het mooi en aardig is en de belang stelling waard is, zullen ze niet onhartelijk zijn. Wij hebben het tenmin ste nooit ondervonden, ook niet in streken waar de bewoners z.g. stil en teruggetrokken zijn. Een genoeglijk praatje slaat bijna niemand af, en het geeft een bijzondere kleur aan een vacantiv tocht wanneer men nu en dan met hen, in een stad of op het plat teland, gewoon en on gedwongen spreekt. Je hoort van dingen en toestanden waar je an ders niet van hoort, en dat is altijd wel het luis teren waard. en Nigtevecht en Vreeland (dichtbij zijn deLoosdrecht- sche plassen en Baambrug- ge en Maarsen en Zuilen, enz. En dan het Gein Dat is een van de mooiste, echte Hollandsche water-land schappen van ons land. Daar kan men gerust even stilstaan om het beeld van molen, water, riet en wolken goed te be kijken we zagen er een typisch draai-hek bij een gezelligen lande- lijken weg bij De Vink (zie de foto), of we zagen tot onze ver rassing wat voor moois je alle maal ontdekken kunt op een ge wone, Hollandsche, zindelijke boer derij, als je maar goed kijkt en de moeite neemt om er even te blijven staan. Men hoort wel eens beweren, dat de bewoners der boer derijen er onvriendelijk tegenover staan, maar dat is niet waar; als ze merken dat men niet onhebbe lijk staat te gluren, maar alleen

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1932 | | pagina 11