Zeeuwsche Omroep xNJo. 3 VRIJDAG 1 JULI 1932 153 Van de werf der Koninklijke Maat schappij „De Schel de'' vertrok dezer dagen het eerste deel van de door haar te construeeren brug voor Zaltbommel, waarvoor de fabriek thans een aan de eischen voldoende in richting bezit. De hondenvereeniging Walcheren te Vlissingen hield Zaterdag 25 Juni de voorkeuring van politiehonden. Een der honden neemt een hindernis. Ooievaarsnest in den kerktoren van Goes Neen, 't is de stellage voor de restauratie van den torenspits. Op Zondag 26 juni werd te Goes een provinciale meeting en demonstratie ge houden door de leden der S. D. A. P. en moderne vakbeweging in Zeeland. Ir. Albarda houdt een rede Op de Middelburgsche paardenmarkt op Donderdag 23 Juni. Paarden draven voor de aspirant-koopers, die evenwel weinig boden Hallo hallo I hier is de persdienst van den officieelen Zeeuw- schen Omroep. Het verder vertellen van deze berichten is ge oorloofd. Men meldt ons uit Vlissingen, dat het muziekgezelschap „Ons genoegen" Zondagmiddag j. L op de achterplaats van een kazerne concerteerde en 's avonds optrad op den Boulevard. Deze gebeurtenis kan veilig gerangschikt worden bij de top punten van snelle promotie. Uit Goes vernamen wij, dat een hoofdonderwijzer het veld heeft moeten ruimen, omdat zijn leerlingen hem bestookten met stinkbommen. Gezien deze veelbelovende jeugd, mag men wel verwachten, dat de eerste nieuwe militaire gasschool in de Ganzenstad ge vestigd zal worden. Ook te Kwadendamme is op 'n weide een legervliegtuig in noodlanding ten onder gegaan. De Zeeuwsche boeren vragen zich reeds geruimen tijd af, wie of er meer noodlijdend zijn de landbouwers of de militaire vliegeniers. Men seint ons uit Ierseke, dat een inwoner, die een ekster wilde neerleggen, zoo onhandig was, dat hij in zijn voet schoot. Toch heeft deze schutter waarschijnlijk de ekster-oogen getroffen. Onze correspondent te Zuidzande schrijft, dat 'n fietsende juffrouw, die zich gemakshalve aan een motorrijder vast hield, in een draai van den weg viel en in de sloot tuimelde. De dokter kwam er bij te pas. Van „gemakshalve" gesproken Een politie-agent te Goes, die Vrijdag dacht, dat het nog pas Maandag was dat is de dag dat men altijd proefstoomt met het alarmapparaat van de brandweer heeft den stedelijken blusschers 'n doodschrik op het lijf gejaagd door het in werking stellen dier machinerie. Wij vernamen, dat de bedoelde agent niet terecht gewezen zal worden. Hij heeft het den autoriteiten duidelijk weten te maken, dat per,ongeluk zijn horloge juist vier dagen achterliep. Men telegrafeert ons uit Breskens, dat de deelnemers aan het Binnenscheepvaartcongres ook Breskens hebben bezocht en daar geestdriftig ontvangen zijn. „Aardige meisjes schonken in de dracht van het land van Cadzand versche thee." 'n Rare manier om geestdrift te uiten. Ook jammer' voor die kleederdracht. Theevlekken zijn moeilijk te verwijderen Men meldt ons uit Biggekerke, dat bij de jaarlijksche gei tenkeuring een mooie collectie lammeren bekroond is. Ja, wanneer in Biggekerke een k o e bij de horens gevat wordt, dan weet men daar dat varkentje wel te was- schen Tot de volgende week dames en heeren waarnaar aandachtig werd geluisterd. De optocht vertrekt van het meetingterreinwaarbij afdeelingen van de meeste Zeeuwsche plaatsen zich aansloten en verschillende muziek- vereenigingen hun medewerking verleenden. Met belangstelling wordt toege zien of Bles zal worden verkocht.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1932 | | pagina 25