teeuMïche No. 5 VRIJDAG 1 JULI 1932 155 Het tweede deel der Z.A.B. kampioenschappen. De Bruijn wint met De Zeeuwsche athletiekkampioenschappen. Parent slaagt een sprong van 1.65 Af. het nummer hoogspringen met aanloop. er in met 8,02 Af. het nummer polsver te winnen. Het tweede deel van de kampioenswedstrijden van den Zeeuwschen Athletiek Bond heeft 'n buitengewoon prettig en spannend verloop ge had. Er werd met zeer veel animo gewerkt en de goede geest onder de athleten, gepaard aan 'n goede regeling, heeft ongetwijfeld stimuleerend gewerkt op de bereikte resultaten. Het was, evenals de vorige week in Vlissingen en bij de wedstrijden van den Z.A.B., welke onlangs tegen de cadetten gehouden werden, ook nu weer de Athletiek- Vereeniging „E.M.M." uit Middelburg, wier leden zich op bijna alle nummers, waaraan zij deel namen, de sterksten toonden. Deze vereeniging heeft zich in een jaar tijds buitengewoon mooi opgewerkt. Het vorig jaar werden haar leden verdrongen door het toen snel naar voren komende Marathon uit Vlissingen. Thans na een jaar van intensieve training is het verloren terrein weer geheel veroverd en als in deze vereeniging onder de nu wel beproefd gebleken leiding wordt door gewerkt, zullen binnen korten tijd prestaties geleverd kunnen worden, welke die van de oudere Hollandsche zustervereenigingen naar de kroon steken. Voor de leden van Marathon moeten de geleden nederlagen een spoorslag zijn om zich met alle man op de training toe te leggen. Er is geen enkele reden zich te laten beïnvloeden door de eenigszins magere resultaten van de laatste weken, in dien zin, dat men zich gewonnen zou geven. Neen, Vlissingers, gij hebt te toonen, dat de ,,E.M.M.-ers" niet alles te vertellen hebben en dit kunt gij bereiken door te oefenen. De krachten zijn er in uwe vereeniging, maar zij zijn niet vol doende ontwikkeld. Het heeft er gespannen op verschillende nummers j.l. Zaterdag. Een slechte start beteekende een verloren kampioenschap, een centimeter in den springbak kostte soms de eerste plaats. Op ver schillende nummers zijn verrassingen gebleken en dat wel het meest op het nummer 100 Meter. In de series plaatsten de ,,E.M.M.-ers" Boreel en v. d. Feltz zich gemakkelijk in de finale met als snelsten tweede De Pagter van Wilhelmina. Niemand twijfelde eraan of Boreel zou het kam pioenschap op zijn naam brengen, daar hij reeds in de eerste serie den kortsten tijd had gemaakt en ge makkelijk gewonnen. Nimmer zagen wij een fraaier start dan dien van De Pagter in de finale 100 meter. Boreel daarentegen was iets te laat weg en kon De Pagter, die in 11 4/5 sec. 't kampioenschap verover de niet meer inhalen. Dit was wel de grootste verrassing van dezen middag en den Wilhelmina- man komt een woord van lof toe voor zijn kranige prestatie. De 800 Meter bracht den „E.M.M.-er" Wolf als kampioen, na spannenden strijd met v. Maris (Marathon). Wolf is den laatsten tijd veel vooruit gegaan en zijn wedstrijdroutine, die hij vorig jaar totaal miste, brengt hem nu vooraan in de gelederen der loopers op de midden afstanden. Niettemin versmaadt hij de lange afstanden ook niet en zoo kreeg hij ook de 1500 Meter op zijn naam, in welk nummer zich de kleine Opdorp. (E.M.M.) onderscheidde door als twee de te eindigen nog voor Kambier. Lezer, het wordt eentonig, maar v. Sorge won de 10.000 meter op zijn ge mak en lapte even zijn eigen Zeeuw sche record aan zijn laars door kam pioen te wo.rden in 37 min. 24 1/5 sec. Geef v. Sorge zwaardere concurrentie, 't zal hem goed doen en zijn prestaties zullen nog beter worden. Het laat ste loopnummer, de 4 maal 100 M., won „E.M.M." na spannenden strijd in 48 4/5 sec. De werpnuminers waren voor Schipper van „E.M.M." Discus 31.80 M. Speer 41.80 M., op het eerste n Spannende strijd bij de 100 M. hardloopen. De Pagter wint voor Boreel en v.d. Fels deze interessante kamp belangstelling gehouden werd. Moge het den Zeeuwen gelukken, in de komende Bondenont moeting onze provincie op waardige wijze te ver tegenwoordigen. Op voetbalgebied is Zeeland door het eerste-klasseschap van een der Vereeni- gingen op den hoogsten trap gekomen, en als onze athleten blijven oefenen, zal op dit gebied Zeelands naam bekend kunnen worden. Zaterdag j.l. hield het Nederlandsche gezelschap dat uitgezonden wordt naar de Olympische Spelen te Los Angeles, een reünie te Amsterdam, waar onze fotograaf het sportieve gezelschap vereeuwigO nummer gevolgd door zijn clubgenooten J. v. d. Schuur en P. Kambier en op het andere door P. Kambier en H. v. d. Schuur. J, v. d. Schuur, een zeer jong athleet, nam den hinkstap- sprong met 12.21 M. voor zijn rekening, terwijl polsver voor een Marathonman, J. Parent, was met 8.02 M. Op hoogspringen won C. de Bruijn gemakkelijk met 1.65 M., terwijl J. v. d. Schuur hem volgde tot 1.55 M. Verspringen gaf een uiterst spannend verloop tusschen v. d. Feltz, Harinck en Boreel, die in deze volgorde geplaatst werden. Harinck, de Marathon-athleet, gaf den eersten ntooien sprong te zien met 6.06 M., een prestatie, die hij even later met precies denzelfden afstand herhaalde, v. d. Feltz sprong toen 6.07 M., hiermee de spanning ten top voerend, om in de finale 6.08 M. te halen en hiermee Harinck, die niel verder kon komen, uit te schakelen. Een prachtige propaganda voor de athletiek was deze wedstrijd, die onder een groote publieke

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1932 | | pagina 27