SCHOTSCH VOLKSFEEST Ochotland behoort niet tot de landen, welke door vacan tiereizigers bij voorkeur worden bezocht. Ten on rechte evenwel, want men treft er nog een prachtig en ongerept natuurschoon aan, dat zijn weerga in Europa niet vindt. De Schotsche meren en heuvels, de heidevelden j&ftf i en de rotsgebergten verdie- mrf nen 'n grooter vermaardheid dan op het oogenblik het echte, critische De tamboer-majoor der Hooglanders De zwaarddanser, gracieus als een prima ballerina. VRIJDAG 1 JULI 1932 No. 5 De muziek trekt voorbij geval is. De bewoners zijn er zwijgend, eenvoudig en gastvrij. Voor dengene die niet bovenmatig aan comfort hecht, is het Schotsche hoogland on getwijfeld een begeerenswaardig reis doel, en mocht hij de „beschaafde wereld" weer in willen trekken, dan liggen Edinburgh, Glasgow en Aber deen altijd nog dicht genoeg bij. Wie in den zomer door Schotland reist, mag niet verzuimen van de veel vuldig geboden gelegenheid, om volks feesten bij te wonen, gebruik te maken. Op den dag van het feest trekken doedel zakspelers door de straten om de menschen vast in de vereischte stem ming te brengen. Van de Schotten weten vele menschen niet veel meer dan dat zij in een kwaden roep van ongcloofelijke zuinigheid staan, en dat zij in hun vrijen tijd bij voorkeur den doedelzak bespelen. Het eene en het andere is even juist als de bekende Amerikaansche veronderstelling, dat heel Nederland op klompen en in Volendammer pakjes loopt. De Schotten hebben raseigenschappen, die wel in staat zijn ons sympathiek te stemmen. Immers, behalve eerlijk, trouw, spaarzaam en dapper zijn zij zonder uitzondering aan hun geboorteland gehecht met een stoere mannelijke genegenheid. Vaderlandsliefde is daar geen doode formule, geen spot woord, maar 'n bezit, waarop ieder trotsch is en dat ieder in zich aankweekt. Nog leven er de volksliederen, die van mond tot mond gaan en zoo hun weg vinden naar het hart van het

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1932 | | pagina 4