CONCURRENTEN tVÏÏM] VRIJDAG 1 JULI 1932 Voor persfotografen kan het niet anders of ze moeten dicht bij elkaar zijn, want een belangrijke gebeurtenis, bijvde vorming van een nieuw ministerie, moeten ze allemaal hebben. Voor hen is het ook zoo erg niet, omdat zij dikwijls in dienst zijn van een krant of een weekblad. Voor de scharenslijpers van Bologna schijnt de gemeenschappelijke standplaats geen bezwaar te zijnze hebben allemaal werk. isschien moet je er speciale handels-hersens voor hebben om zooiets te begrijpenmaar voor een gewoon mensch is het min of meer onbegrijpelijk waarom n.l. concurrenten elkaar soms schijnen op te zoekenMen zou denken dat het juist beter is, om zoo ver mogelijk van elkaar te gaan. hoe minder concurrentie, hoe meer klanten. Te oordeelen naar tooneeltjes in verschillende steden van Europa schijnt dat echter niet waar te zijn, want men ziet er dezelfde beroepen en dezelfde handelaars in rijtjes bij elkaar staan. Bijv. de schoenpoetsers in Tripolis, die gezellig en broederlijk naast elkaar zittenmisschien poetsen zij allemaal even goed en hebben ze afgesproken, om eerlijk de klanten of de inkomsten te deelen, of mis schien doen zij het om een praatje te hebben in den tijd dat er niets te poetsen is. Een postkantoor is een goede plaats voor een kraampje van prentbrief kaarten, maar als veel handelaars er zoo over denken, wordt de con currentie 'n beetje zwaar. (Athene) N De straat-fotografen bij de haven van Athene staan zoo dicht bij el kaar, dat de statieven van hun camera's bijna in den knoop raken.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1932 | | pagina 7