No. 5 VRIJDAG 1 JULI 1932 1.37 De eerste oogst wordt klaar ge maakt en verpakt voor export gestolde vreugde, zonlicht dat in 't scheppen diepe vreugde had. Maar waar de markt de prijzen drukt, wordt niet met vreugd' ov'ral geplukt, óók worden struiken uitgerukt, met wortel, bladeren en vrucht, gedoemd te sterven in de lucht. Tragiek van 't leven, die zich niet bekommert om een lach of lied. en zich niet stoort aan- ons verdriet. Maar, hoogte zonder val bestaat nu eenmaal niet, waar 't leven slaat is vreugd naast smart, duister naast licht, gedruktheid naast een vergezicht. Dit is het, wat de zomer leert aan hem, die moed en hoop ontbeert. Het leven neemt, het leven geeft, het slaat, het wondt, het balsemt, groeit, het zinkt ineen, het lacht, het stoeit, maar nè den winter, zomer bloeit, en door de wolken zonlicht streeft het leven, 't heerlijk leven, lééft I TAe zomer zet met zon weer in en brengt op 't veld het eerst gewin van bessen, wit en purperrood, verborgen in der blaren schoot. De trossen hangen zwaar en rijp voor nijv're werkershand te grijp, die naar den tros grijpt, haastig, vlug het mandje in en weer terug. Het is een wonder kleurenfeest, waarbij een slecht humeur geneest De vieve pluksters, 't frissche fruit, het noodigt tot een glimlach uit. En ook de aardbei groeit en rijpt totdat de plukkershand haar grijpt. Ze hangt zwaarmoedig aan haar steel als treurde zij om 't aardsche deel, dat haar tot loon gegeven wordt geborgen in een vrouwenschort I En dan in 't sipje, roode vracht die ieder lokkend tegenlacht De schaduwzijde van het kleurige en eens zoo loonende Zeeuwsche bedrijf. Wegens de geringe op- ij brengst worden de bessenstruiken op de hier afgebeelde manier uitgeroeid. Een verleide lijk vrachtje Ut.- f* - .V* "t zelfs al draagt de plukster niet de klassieke Zeeuwsche dracht.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1932 | | pagina 9