I1 M i1n u ii u r «Uil 1,1 «II li Hl i '«iiiiiniii i Of men in vuur en vlam staat voor de sport en alles wat daarmee in verband staat, ofwel er totaal onverschillig voor is, iedereen zal de laatste maand wel gehoord hebben over Los Angeles, waar dit jaar de Olympische Spelen worden gehouden. En velen zullen wel verlangd hebben om deze internationale sportgebeurtenis bij te wonen, is het niet uit belangstelling voor de spelen, dan omdat zij dezen keer gehouden worden op een der bekendste plekjes van de wereld, ook een van de interessantste en mooiste. De natuur is hier al buitengewoon vrijgevig geweesthet prachtige land. waar men wel altijd in de mooist denkbare omgeving en onder de gunstigste omstandigheden vacantie kan houden, wordt Oostelijk en Westelijk resp. be grensd door de bergen van de Sierra Nevada en den Stillen Oceaan. Aldus kan men er vrijwel alle soorten van genoegens genieten. Men kan er een rijtje van mooie streken en plaatsen opnoemen, waaruit men lastig een keuze zou kunnen maken, omdat de eene al meer bijzondere aantrekkelijkheden heeft dan de anderede kust van den Oceaan geeft alle strandgenoegens en in de bergen vinden de bewoners de schoonheid van het hooggebergte, waar voor wij naar de Alpen moeten reizen. Hoe meer men naar het Zuiden reist, hoe overvloediger plantengroei en rijker natuur men ziet, terwijl ten Noorden van Los Angeles een waar bosch van olie-torens uit den rijken bodem rijst de olie wordt hier tot in zee gevonden, zoodat men de boortorens bij het strand in den Oceaan ziet staan. Dezen keer is er dus overeenkomst tusschen de Olympische Spelen en de vele conferenties, die sinds het einde van den oorlog in Europa belegd zijn en die steeds in een mooie stad en een prachtige omgeving gehouden worden. Een Californische industrie stad aan de kust van den Stillen Oceaan: op den achter grond ziet men hoe de olie boortorens bij tientallen dicht op elkaar staan. Dit gebouw in een weelderige omgeving is de particuliere bi bliotheek van een of anderen fabelachtig rijken Califocniër, in San Marino (Zuid Califocnië). De bi bliotheek bevat vet schillende oude boek werken van zeer groote waarde. ff Hl II HUI "•'■■rat

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1932 | | pagina 17