Zeeuwsche Omroep 184 VRIJDAG 8 JULI 1932 No. 6 Leeraren en leerlingen van het Zeeuwsch Tech nisch Instituut maakten op 2 Juli een excursie naar bekende werken op Walcheren. Hallo, hallo hier is de persdienst van den officieelen Zeeuw- schen Omroep. Het verder vertellen van deze berichten is geoorloofd. Men meldt ons uit Hansweert, dat 'n deurwaarder, die ambte lijke bemoeiingen met een vaartuig had, door den scheepskeffer in zijn broekspijpen is gebeten. Bij de daaropvolgende manipulaties kwam de deurwaarder aan de weet, dat het heel wat gemakkelijker is een schip dan een hond aan den ketting te leggen. Men seint ons uit Westkapelle, dat de nieuwe burgemeester de bewaarschooljeugd, de schoolkinderen, de leden der zang verenigingen, de dorpsfanfaristen en de eerewachten te paard en te voet getracteerd heeft. De burgemeester van Leiden gaf destijds zijn arm aan de burgerij, die van Westkapelle echter geeft zich arm aan ziin onderhoorigen. De redactie van een plaatselijk blad te Goes heeft een in schrijving geopend in haar blad voor den aankoop van stads- ganzen, welke inschrijving na roerende aanbevelingen de somma van f9.52 opbracht. De Goesenaren gelooven bepaald en terecht, dat er reeds ganzen genoeg in hun stad zijn. De gemeenteraad te Biervliet heeft de plaatselijke belasting op het dansen met één derde verlaagd. Zeker een tegemoetkoming aan de menschen wien de grond tegenwoordig te warm wordt onder de voeten De Zeeuwsch-Vlaamsche reisvereeniging bericht ons officieel dat thans na de reorganisatie bij de Posterijen een brief, die te Zaamslag wordt verzonden naar Axel (afstand één uur) eerst gaat naar ^erneuzen, vandaar naar Hoedekenskerke, vervolgens naar Vlissingen en den daaropvolgenden dag wordt gezonden naar Vlake, Hansweerh, Walsoorden en vervolgens over Zaamslag naar bestemming Axel. 'n Poging tot werkverschaffing verdient aanmoediging, maar we kunnen nu toch begrijpen, waarom de dienstreizen bij de Post zooveel geld eischen Dezer dagen heeft zich boven Zeeland een autogiro-vliegtuig bewogen. Daar het geen noodlanding maakte, vermoedt men, dat het niet door militaire aviateurs bestuurd werd. In het land van Cadzand is te Oostburg de machinist van de stoomtram met zijn locomotief naar Draaibrug gereden, terwijl hij de tram vergat mee te nemen. De stoker bemerkte niets en 't noodlottig ongeval ontsnapte ook aan de aandacht van den conducteur. Rustige oorden kennen gezonde slapers Op 't gevaar af van kortsluiting melden wij tegelijk de opening van het electriciteitsbedriif te Ierseke en van dc bad- en zwem inrichting te Sas van Gent. Tot de volgende week, dames en heeren De doorbraak door de Hulster wallen is een feit geworden en naast de reeds bestaande Poort wordt thans een tweede opgetrokken. Uit visschen geweest en niets gevangen.'" Ierseke heeft thans ook electrischen stroom gekregenburgemeester Gunning schakelde na een toespraak Zaterdag jj. den stroom in in tegenwoordigheid van gemeenteraadsleden en vertegenwoordigers der P.Z.E.M.-directie. In de Zuid-Bevelandsche kerseboomgaarden is de drukte weer begonnen. De liefhebbers van kersen kunnen in den boomgaard hun inkoopen doen, waarvoor aparte kartonnen doosjes zijn in gebruik genomen Het waterschap Lamswaarde heeft te Hulst zijn jaarlijksche vergadering ge houden in De Koning van Engeland. ■sss De reeds veel besproken weg te Roede Sluis (gemeente Overslag), die in een vcrschrikkelijken toestand verkeerde, en die een hoofdverbindingsweg is met België, wordt thans grondig verbeterd. Burgemeester Stevens (x) komt het werk inspecteeren.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1932 | | pagina 24