De groet van der matroos. (Vlissingen dag" voor iedereen. Mogen er sommigen zijn, die uit hoofde van hun beroep een zeker bijzonder aanzien genieten, dan bepaalt men zich er toe, het „goeien dag" uit te breiden met een burge meester, dokter, en zoo voort, en dan gaat even de hand naar de pet, om deze woorden te accentuee- ren. Maar geen groet, die van onderdanigheid ge tuigt. Daarvan zijn wij in Zeeland gelukkig verre. En de groote stad kan er 'n voorbeeld aan nemen. Gelukkig komt er onder de jongere generatie een veranderde gezindheid ook op dit punt. En wellicht zal deze zich weten door te zetten. We hopen het van harte 1 Wèg met den ouderwetschen groet 1 zij ons revoluticnnair parool 1 1 Wèg met het zinloos hoedengezwaai, dat tot resultaat alleen vette hoedranden geeft 1 En laten wij elkaar harte lijk, minzaam en joviaal toeknikken. De onder linge harmonie, gelijkgezindheid en vertrouwen zullen er door bevorderd worden. De groet op het dorp. No. 6 VRIJDAG 8 JULI 1932 romantische en vervelen de gebruik is gebleven. Ware de tijd nog niet daar, het met allerlei an dere onbruikbaar geble ken dingen op den rommel zolder te bergen? Merk waardig is het, dat'n tijd als de onze, welke niet schroomt, 't heiligste aan te tasten, dit ziulooze ge bruik laat voortbestaan. Zinloos. Want wij weten zoo langzamerhand wel, dat de menschelijke waar de niet wordt bepaald door stand en beroep. Geen tijd was van dit besef ooit helderder doordron gen dan de onze, maar toch de groet blijft be staan. Maar 't platteland, in het bijzonder 't Zccuw- sche, houdt zich met der gelijke dingen niet bezig. Daar geldt de hoofdknik en het hartelijk „goeien Goeien dag! (Verrei

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1932 | | pagina 9